مکزیک به لطف تیمی که در سال‌های اخیر ترکیبش تغییری نکرده، سیستمی تهاجمی دارد و از عنصر تجربه بالا برخوردار است، برای راهیابی به مراحل پایانی جام جهانی روسیه تکاپو می‌کند.

به گزارش بسیج پرس, مکزیک از سال‌ها قبل با فاصله زیاد بهترین تیم در منطقه کونکاکاف بوده است.هرچند در مقاطعی تیم ملی آمریکا تلاش کرد سبقت بگیرد اما در نهایت این مکزیک بود که همواره حرف‌های زیادی برای گفتن داشت.

همین مورد اکنون نیز به چشم می خورد:در روسیه ۲۰۱۸ تیم ملی آمریکا نیست اما مکزیک حضور دارد و در گروه F با آلمان، قهرمان جهان، روسیه و سوئد رقابت می‌کند.

تعداد حضور در جام جهانی

تیم ملی فوتبال مکزیک در رقابت‌های جام جهانی روسیه،‌هفدهمین حضور خود را در یک دوره مسابقات ورلدکاپ جشن می‌گیرد.به این ترتیب می‌توان گفت که در اکثریت جام‌های جهانی مکزیکی‌ها حضور داشته‌ و در عمل، جام جهانی بدون مکزیک قابل تصور نبوده است.

نخستین حضور آنها در این پیکارها به سال ۱۹۳۰ مربوط می‌شود. اما اکنون با نگاهی به گذشته می‌توان گفت که از سال ۱۹۸۶ تاکنون در همه دوره‌ها حضور داشته‌اند.

مرحله مقدماتی

تیم مکزیک با فاصله زیاد در مرحله مقدماتی تیم برتر منطقه آمریکای مرکزی و شمالی بود.این تیم  در پنجمین دور از مسابقات با کسب ۶ برد، ۳ تساوی و یک باخت، مجوز صعود به مسابقات روسیه را گرفت.

افتخارات

مهم‌ترین موفقیت‌های آنان در دو جام جهانی ۱۹۷۰ و ۱۹۸۶ بود که در هردو جام خود میزبان بودند و تا مرحله یک چهارم نهایی نیز صعود کردند.مکزیک در جام‌های ۲۰۰۲ ، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ در نهایت تا مرحله یک هشتم نهایی بالا آمد.

بازیکنان شاخص

معروف‌ترین بازیکن امروزی تیم مکزیک خاویر هرناندز است که به او چیچاریتو است.بازیکنی که اکنون در تیم وستهام یونایتد توپ می زند.

در کنار او رافائل مارکس، مدافع و کاپیتان سالخورده تیم که همچنان یاد بازی‌های خوبش در بارسلونا در خاطرات باقی است، از ارکان تیم مکزیک محسوب می‌شوند.

مربی

مسئولیت فنی تیم ملی مکزیک برعهده خوان کارلوس اوسوریو است. مربی که از اکتبر سال ۲۰۱۵ سکان هدایت این تیم را برعهده دارد.

این مربی ۵۶ ساله کلمبیایی تا قبل از حضور در این پست، در رده باشگاهی فعالیت داشت.مهم‌ترین بخش از دوران مربیگری‌اش در تیم سائوپائولو برزیل بود.همچنین در تیم رد بول آمریکا نیز عملکرد قابل توجهی داشت.

سیستم بازی

مکزیک تیمی هجومی است. این مساله به خاطر علاقه اوسوریو، مسئول فنی تیم به روش‌های هجومی در بازی است.

برهمین اساس مکزیکی‌ها ۳-۳-۴ را به خوبی در زمین اجرا می‌کنند.

نقاط قوت و ضعف

مکزیک در جام جهانی تیمی کاملا با تجربه است.ترکیب این تیم از چند سال قبل دست نخورده است.این تیم اگر در روز خوبش باشد، می‌تواند فوتبالی با کیفیت بالا ارائه کند.

اما هم اکنون این سئوال مطرح است آیا به مرور زمان، آثار خستگی  و فشار مسابقات بر تیم مسن مکزیک تاثیر نخواهد گذاشت؟!به خصوص که در خط میانی، کمبود چهره های خلاق که بتوانند سرنوشت بازی را در دست گیرند، به چشم می‌خورد.

نکته خاص

مکزیک در دوره گذشته مسابقات جام جهانی، در مرحله گروهی قدرتمندانه ظاهر شدند.آنها بدون باخت ماندند.به عبارتی برابر برزیل، میزبان جام ، بدون گل مساوی کردند، یک بر صفر از سد کامرون عبور کردند و ۳ بر یک نیز کرواسی را شکست دادند.اما در مرحله یک هشتم نهایی اسیر قدرت هلند شده و ۲ بر یک بازنده شدند.به این ترتیب طلسم بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی آنها در جام‌های جهانی شکسته نشد.

دسته بندی: ورزش جهان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>