[ad_1]

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، سردار محمدرضا مقیمی، در نشست خبری به تشریح عملکرد سه ماهه این پلیس پرداخت و اظهار کرد: سعی ما بر این است با پیش بینی و پیشگیری فضایی را ایجاد کنیم تا جرمی تولید نشود که برخورد با محتکران یکی از اقدامات مطلوب این پلیس از اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه احتکار رابطه تنگاتنگی با معیشت مردم دارد، عنوان کرد: از این رو برخورد با محتکران لوازم بهداشتی، دارویی و مواد غذایی از جمله اولویت‌های این پلیس است.

سردار مقیمی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان دو مرحله طرح مبارزه با احتکار انجام شد و تمام تلاش ما بر این بود در این بازه زمانی از گرانی اقلام مورد نیاز مردم جلوگیری شود که بحمداله نتیجه مطلوبی به دست آوردیم و در سه ماهه سال جاری هیچ گونه گرانی کاذب نداشتیم.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده پلیس امنیت اقتصادی در سه ماهه اول سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: در این راستا ۵۰۰ خودروی متخلف توقیف و یک هزار و ۷۹۰ پرونده نیز تشکیل شده است.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف ما تأمین نیازهای مردم بوده و در این راستا قرارگاه ما روزانه به صورت تاکتیکی و عملیاتی کشور را رصد می‌کنند، عنوان کرد: در بحث تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای احتکار در سه ماهه سال ۹۹ هم ۴۰۰ درصد افزایش عملکرد نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته داشته ایم.

کشف ۱۷۱ میلیون و ۳۱۳ هزار دستکش و ۱۵ میلیون و ۳۱۸ هزار انواع ماسک

وی ادامه داد: همچنین در سه ماهه سال جاری (تا ۲۱ تیرماه جاری) بالغ بر ۱۵ میلیون و ۳۱۸ هزار انواع ماسک و در بازرسی‌ها ۱۷۱ میلیون و ۳۱۳ هزار دستکش کشف شده است.

سردار مقیمی ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی بیش از ۲ میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده و مقادیر قابل توجهی ژل، پد الکی و … کشف و همچنین از ۱۲۷ هزار باب داروخانه و انبار بازرسی و طی این مراحل بالغ بر ۸ هزار انبار و داروخانه متخلف پلمب شده است.

وی در ادامه به اخلال در نظام اقتصادی اشاره کرد و گفت: در این راستا تعداد پرونده‌ها کاهش یافته اما از نظر ریالی افزایش داشته که بیشتر تلاش ما بر این بوده پرونده دانه درشت‌ها را بررسی کنیم.

سردار مقیمی با بیان اینکه در خصوص قاچاق کالا در سال جاری وضع مناسب‌تری نسبت به سال‌های گذشته داشتیم، تصریح کرد: در بحث برخورد با جرایم اقتصادی هم نیازهای روز جامعه و مردم را در نظر می‌گیریم.

قاچاق خروجی از کشور به صفر رسیده است

وی با اشاره به اینکه امسال در بحث فرار مالیاتی کاهش قابل توجهی داشتیم، به قاچاق خروجی هم اشاره کرد و گفت: امسال قاچاق خروجی به حداقل رسیده و نزدیک به صفر شده است.

سردار مقیمی همچنین عنوان کرد: در زمینه فرآورده‌های نفتی و سوختی نیز از ابتدای سال تاکنون ۷۰ درصد افزایش کشفیات نسبت به سال گذشته داشته ایم.

وی ادامه داد: در بحث قاچاق دام سبک ۲۴ درصد و دام سنگین نیز ۲۳ درصد کاهش داشتیم و تلاش کردیم حوزه‌های صادرات قانونی را تقویت کنیم.

سردار مقیمی همچنین به اهمیت هوشمندسازی پلیس اشاره و عنوان کرد: در پلیس گمرک در بحث هوشمندسازی پلیس بحمدالله اقدامات مطلوبی انجام شده است.

[ad_2]

منبع:مهر