[ad_1]

به گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از یزد، آیت‌الله سید «محمدکاظم مدرسی‌یزدی» در ویژه برنامه شهادت امام رضا (ع) که به مناسبت فرا رسیدن شهادت امام هشتم در دارالعباده یزد برگزار شد، اظهار کرد: ترویج علوم دینی و معارف اسلامی از جمله مهمترین رسالت ائمه اظهار در دوران‌های مختلف بوده که در زمان حیات امام رضا (ع) این مهم به خوبی و سختی‌های فراوان انجام شده است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان این‌که توطئه دشمنان دین اسلام همچنان ادامه دارد و امروز استکبار جهانی با توطئه‌های شوم سعی بر ایجاد نفاق بین افراد جامعه اسلامی دارد، گفت: تبعیت بی‌چون و چرا از ولایت فقیه و افزایش بصیرت دینی و سیاسی موثرترین راهکار برای ایستادگی و پیروزی در برابر استکبار جهانی است.

وی افزود: هر کس از روی جهل و نادانی شبهه دینی را از امام رضا (ع) می‌پرسید، امام با صبر و حوصله به طور کامل مسائل را برای وی تعریف و شبهه را برطرف می‌کردند.

آیت‌الله مدرسی‌یزدی بصیرت‌افزایی در برابر توطئه شوم دشمنان دینی را مهمترین اولویت امام هشتم در هدایت مردم زمان خود دانست و بیان کرد: دشمنان ارزش‌های اسلامی و دینی از ابتدای اسلام تاکنون سعی داشته و دارند با توطئه‌های مختلف آموزه‌های دینی را کمرنگ کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در ادامه با بیان این‌که در زمان حیات امام هشتم فرقه‌های زیادی با عناوین متعدد سعی بر گمراه کردن مردم داشتند، گفت: امام رضا (ع) در برابر کسانی که با قصد شوم و مطرح کردن شبهات متعدد قصد گمراهی مردم را داشتند، با درایت و سیاست دینی برخورد می‌کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اسلام ناب محمدی را دین هدایت و سعادت انسان‌ها عنوان و تصریح کرد: امام رضا (ع) در روایتی می‌فرماید، اگر کسی با توان فکری و بصیرت‌افزایی به مبارزه علیه تفرقه پراکنی بپردازد، به مثال آن است که در رکاب پیامبر گرامی اسلام جهاد کرده است.

انتهای پیام/

[ad_2]