[ad_1]

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس جمعی از پیشکسوتان و اعضای کانون هواداران باشگاه استقلال روز دوشنبه در مجلس شورای اسلامی با برخی نمایندگان نشستی داشتند و مشکلات باشگاه را با نمایندگان مردم در خانه ملت مطرح کردند. 

مهدی فرودین نماینده فیروز آباد، فراشبند و قیر و کارزین از استان فارس در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد  این نشست گفت: جلسه امروز ما از ساعت ۸:۱۵ با حضور استقلالی‌های ناراضی از شرایط تیم شان آغاز شد. آنها درد و دل های خود را مطرح کردند، سئوالات بی جواب شان از وزارت ورزش را پرسیدند، انتقادات خود را بیان داشتند و دغدغه های خود را عنوان کردند. در این جلسه که جلسه اول بود، ما هم حرف‌های آنها را شنیدیم و حرف‌های خودمان را زدیم. از ساعت ۱۰ نیز نمایندگان (معاونین) وزیر ورزش به این جلسه اضافه شدند.

وی اضافه کرد: بعد از حضور نمایندگان وزیر ورزش، ما دغدغه‌های مردم را که بر سه اصل مهم استوار بود مطرح کردیم. این سه اصل به ترتیب عبارت بودند از ۱- چگونگی مکانیزم انتخاب اعضای هیات مدیره و مدیر عامل ۲- دلیل این همه بی ثباتی در مدیریت باشگاه ۳- معرفی منابع مالی که اعضای هیات مدیره برای باشگاه در مدت زمان حضورشان جذب کرده اند. در مورد دغدغه سوم این مورد مطرح است که افراد حاضر در هیات مدیره سوابق ورزشی ندارند و لذا باید شان نزول آنها موارد اقتصادی باشد و چرا باید با حضور این همه عضو اقتصادی، باشگاه در چنین تنگنای اقتصادی قرار داشته باشد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر تصریح کرد: متاسفانه معاونین وزیر پاسخ قانع کننده‌ای برای دغدغه‌های مطرح شده نداشتند و ما تاکید کردیم که باید در اسرع وقت در خصوص مسائل استقلال تعیین تکلیف شود و پاسخ سئوالات و دغدغه های مردم به روشنی داده شود. همچنین از آقایان خواستیم که در اسرع وقت وضعیت مدیریت باشگاه را نیز روشن کنند. گرچه در پایان یک زمان یک ماهه برای این منظور تعیین شد که نظر ما زمانی کمتر از یک ماه بود، اما همچنان انتظار داریم که در زمان کمتری پاسخ خود را دریافت کنیم و این تیم به ثبات برسد.

فروردین گفت: در صورتی که آقایان به این موضوع اهمیت ندهند ما ابزار فشاری هم داریم. اولین ابزار تذکر به وزیر است که البته ما در قدم اول یک گام هم پیش رفتیم و به جای تذکر، طرح سئوال از ایشان در اولین هفته شروع به کار دوباره مجلس را قرار دادیم که ایشان باید در مجلس حضور پیدا کرده و به سئوال نمایندگان مردم در مجلس پاسخ دهد و در صورتی که طرح سئوال هم جواب نداد، ابزار بعدی ما استیضاح وزیر ورزش است.

نماینده مجلس با اشاره به حاشیه‌های باشگاه پرسپولیس گفت: فقط استقلال نیست که حاشیه دارد و پرسپولیس هم مثل استقلال به کانون بحران تبدیل شده است. این تیم به فینال آسیا رفته و باید در این جایگاه از هر بحران و حاشیه‌ای دور باشد، اما امروز می‌بینیم با انبوهی از مشکلات مواجه است. اکثر مردم ایران یا استقلالی هستند یا پرسپولیسی و وقتی این جمعیت را با هم جمع کنیم می بینیم تقریبا قشر زیادی از مردم دغدغه این دو تیم را دارند. اوضاع نابسامان این دو تیم در جامعه نمود دارد و وظیفه نمایندگان مجلس رسیدگی کردن به مشکلات مردم است و ما باید پاسخگوی دغدغه های آنها باشیم.

فروردین در خاتمه تاکید کرد: اگر راهکارهای ابتدایی ما جواب ندهد، استیضاح وزیر ورزش می‌تواند تنها مرهم بر زخم دل هواداران استقلال و پرسپولیس باشد.

[ad_2]

منبع:مهر