[ad_1]

سپاه نیوز: فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: تاکنون ۲۵۰ واحد مسکونی در روستاهای سیل‌زده پلدختر توسط سپاه سیدالشهدا(ع)، بسیجیان، خیران، گروه‌های جهادی و مردم بازسازی و احداث شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس؛ سردار سرتیپ دوم پاسدارحسن حسن‌زاده در حاشیه افتتاح ۴۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان در پلدختر اظهار کرد: تاکنون ۲۵۰ واحد مسکونی در روستاهای سیل‌زده پلدختر توسط سپاه سیدالشهدا(ع)، بسیجیان، خیران، گروه‌های جهادی و مردم بازسازی و احداث شده‌ است.

 

وی از مدیریت فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در جریان وقوع سیل فروردین‌ماه سال ۹۸ تقدیر کرد و افزود: سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) از نخستین روزهای حادثه سیل ویرانگر پلدختر توفیق خدمت‌گذاری به سیل‌زدگان را داشت که این مدال افتخاری برای سپاه است.

 

سردار حسن‌زاده خاطرنشان کرد: این قرارگاه در جریان وقوع سیل در پلدختر در راستای خدمت به مردم آسیب‌دیده پس‌ از اقدام‌های امدادرسانی کار مرمت، بازسازی، به‌سازی و احداث واحدهای مسکونی را در مناطق سیل‌زده روستاهای پلدختر آغاز کرد.

 

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران اضافه کرد: با توجه به بازدید حدود ۱۰ ماه پیش سرلشکرسلامی، فرمانده سپاه پاسداران از مناطق سیل‌زده مقرر شد واحدهای مسکونی سیل‌زدگان با رعایت اصول مهندسی و کارشناسی در سطح عالی و زیبا که مردم استحقاق آن‌ را دارند ساخته و تحویل داده شوند.

 

وی تصریح کرد: مردم استان لرستان به‌ویژه پلدختر مردمی ولایت‌مدار، انقلابی، مؤمن، مذهبی، حامی و پشتیبان نظام و رهرو واقعی شهدا هستند که طی مدتی که مشغول خدمت‌رسانی بودیم جلوه‌های زیبایی از قدرشناسی آنان مشاهده شد کمااینکه به برکت خون شهدا و دلدادگی این مردم به امام حسین(ع) و اهل‌بیت(ع) سایت سیل‌زدگان روستای مورانی به نام حضرت سیدالشهدا(ع) نام‌گذاری شد.

 

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) تهران اصلی‌ترین مؤلفه ملت ایران را مقاومت دانست و افزود: تصور دشمن این بود که تحریم‌ها ملت ایران را فلج می‌کند اما مردم بر خلاف تمام مشکلات و بحران‌ها ایستادگی کردند.

 

وی اضافه کرد: ملت ایران، مقاومت را اصلی‌ترین مؤلفه خود انتخاب کرده و در دوران دفاع مقدس بر خلاف مشکلات فراوان، تسلیم دشمن نشد و امروز در اوج مشکلات معیشتی و بحران‌هایی مانند سیل،  سیل همدلی، کمک و همراهی ملت به هموطنان خود بی‌نظیر بود و دنیا را حیرت‌زده کرد.

 

سردار حسن‌زاده با بیان این‌که ملت ایران با مشکلات اقتصادی و معیشتی دست و پنجه نرم می‌کند و مسئولان نظام جمهوری اسلامی در تلاش برای به حداقل رساندن این مشکلات هستند، گفت: مردم ایران ایستادگی و مقاومت را در مکتب امام حسین(ع) آموخته‌اند و دشمنان را به زانو در می‌آورند تا جایی‌که در برابر این ملت با عظمت کُرنش کنند این در حالی‌است که امروز کشورهایی که مدعی پیشرفت بودند و در تجهیزات پزشکی برای مبارزه با کرونا حرف اول را می‌زنند، در اداره کشور خود وامانده‌اند.

 

انتهای پیام

 

 [ad_2]