تنها راه‌ برون رفت جهان اسلام از مشکلات بازگشت به قرآن و سیره پیامبر (ص) استبه گزارش گروه بین‎الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، مولوی محمد اسحاق مدنی نائب رئیس شورای عالی مجمع تقریب در وبینار «مبانی و چالش‌های دینی و معنوی در مواجهه با بلایا و مصائب» با اشاره به اینکه هیچ جهانی بدون ناراحتی و مشکل نبوده اما مهم راه برون رفت از مشکلات است، اظهار داشت: مشکلاتی که در امت اسلامی وجود دارد باید جزء دغدغه تمام مسلمانان باشد. هیچ فرقه‌ای نمی‌تواند بگوید من تمام مسائل را حل کرده‌ام، نفس مشکل همواره در جهان هستی وجود دارد. چیزی که امروز امت اسلامی را تهدید می‌کند این است که می‌خواهند اسلام را یکسره کرده و ریشه آن را از بین ببرند.

وی ادامه داد: کمتر جایی از جهان اسلام وجود دارد که با یکدیگر درگیر نباشند و این یک مشکل و مشکل دیگر این است که دشمنان اسلام چه بلایی به سر ما می‌آورند.

نائب رئیس شورای عالی مجمع تقریب بیان کرد: دشمنان می‌خواهند صدای اسلام را خاموش کنند، اگر در کشورهای غیراسلامی مشکلی به وجود بیاید سریعا آن را حل می‌کنند اما در کشور اسلامی چون فلسطین هیچ نهادی، اقدامی انجام نمی‌دهد.

اسحاق مدنی با بیان اینکه گره‌‍گشایی از فقر و مشکلات در جهان اسلام دیده نمی‌شود، تصریح کرد: این مشکلات ممکن است به ریشه اسلام آسیب بزند و این را فراموش نکنیم که اعمالی که در گذشته انجام داده‌ایم نتیجه‌اش امروز به ما می‌رسد، امروز مسلمنان از قرآن و سیره پیامبر اکرم (ص) فاصله گرفته و می‌توان گفت این فاصله و جدایی ریشه نیمی از مشکلات است.

وی در پایان گفت: تنها راه‌حل مشکلات امت اسلامی این است که به سیره رسول خدا (ص) و قرآن کریم بازگردیم وگرنه هیچ چیزی مشکل ما را حل نخواهد کرد اگر هم حل کند دوامی ندارد؛ امیدواریم که امت اسلامی به خود بیاید و از این وضع اسفناک خلاصی یابد.

انتهای پیام/۳۴۱