مهران عسکری عضو سابق تیم ملی تکواندو کشورمان به عنوان مربی تیم ملی ترکیه انتخاب شد.

به گزارش بسیج پرس,طی یک سال و نیم گذشته خبری در رسانه‌ها مطرح شد مبنی بر اینکه مهران عسکری عضو سابق تیم ملی تکواندو ایران راهی کشور ترکیه شده و پس از آن با “نورتاتار” قهرمان تکواندو تیم ملی ترکیه ازدواج کرده است.مهران عسکری در طول این یک سال و نیم گذشته زیر نظر فدراسیون ترکیه به عنوان مربی کنار “نورتاتار” فعالیت می‌کرد و حالا به طور رسمی از سوی فدراسیون این کشور به او پیشنهاد همکاری ارائه شده است. وی جوان ترین مربی ایرانی است که در عرصه مربیگری فعالیت می‌کند.

البته مسئولان فدراسیون این کشور به عسکری دو گزینه را پیشنهاد کرده‌اند. گزینه اول اینکه به عنوان ملی پوش برای این کشور فعالیت کند و گزینه دوم اینکه همچنان به عنوان مربی در کنار همسر خود به فعالیتش ادامه دهد. عسکری نیز پس از بررسی‌های تمام جوانب تصمیم گرفته به عرصه مربیگری به طور جدی بپردازد و به عنوان مربی تیم ملی ترکیه فعالیت خود را ادامه دهد.

“نورتاتار” نایب قهرمان المپیک ریو در طول این یک و نیم سال گذشته توانسته با کمک مهران عسکری عناوین، قهرمانی جهان، قهرمانی گرند پریکس، نایب قهرمانی گرند پریکس، نایب قهرمانی اروپا را کسب کند.

در نخستین مرحله رقابت‌های تکواندو گرندپری در سال ۲۰۱۸ از فردا(جمعه ) با حضور با حضور ۲۵۵ تکواندوکار از ۵۱ کشور به میزبانی ایتالیا در تالار ورزشی «ایتالیکو» شهر رم آغاز می شود. این نخستین مرحله از ۵ گانه فدراسیون جهانی از تورنمنت های گرندپری در سال ۲۰۱۸ است که مهران عسکری به همراه نورتاتار راهی این رقابت‌ها شده‌اند.

“تاتار” همسر؛ مهران عسکری در طول این سال‌ها موفق به کسب نشان، نقره مسابقات قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵، دارنده نشان طلای مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷، نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن، سوم المپیک ۲۰۱۶، ریو، سوم یونیورسیاد ۲۰۱۵،‌ هشت دوره قهرمانی اروپا در رده های سنی مختلف، قهرمان و نایب  قهرمان مسابقات گرند پریکس از سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ در کارنامه خود دارد.

لازم به یادآوری است، مهران عسکری خواهرزاده فریبرزعسکری سرمربی فعلی تیم ملی تکواندو کشورمان است که مدال طلای یونیورسیاد ۲۰۰۹، مدال برنز دانشجویان جهان ۲۰۱۰، مدال طلای آسیا ۲۰۱۰، مدال طلای یونیورسیاد ۲۰۱۱، مدال نقره جام جهانی ۲۰۱۲، مدال برنز دانشجویان جهان ۲۰۱۲ و مدال برنز یونیورسیاد ۲۰۱۵ را در کارنامه خود دارد.

دسته بندی: رزمی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>