دبیر فدراسیون کاراته هند گفت: از تمرین مشترک در ایران بچه‌های ما خوشحال هستند و حالا متوجه شده‌‌‌ایم که استانداردهای کاراته‌کاهای کشور ما بالا آمده و هر روز تجربه جدیدتری را در ایران به دست‌ آورده‌ایم.

به گزارش بسیج پرس, با دعوت احمد صافی سرمربی تیم ملی کاراته هندوستان، ۱۴ نفر از ملی پوشان کاراته هند به ایران سفر کرده‌اند و در کمتر از یک ماه با کاراته‌کاهای ایرانی تمرین مشترک داشتند. این برای اولین بار بود که کاراته کشور هندوستان با یکی از مسئولان فدراسیون هندوستان به ایران سفر کرده بود.

بهارات شارما در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که نظرتان در مورد کاراته ایران چیست، اظهار داشت: کاراته ایران یکی از کشورهای پیشرفته دنیا در این رشته است. مربیان ایرانی از سطح فنی بالایی برخوردارند و ما خیلی علاقمند بودیم تا علاوه بر استفاده کردن از مربی ایرانی در تیم‌های ملی کشورمان با کاراته‌کاهای ایرانی نیز تمرین مشترکی داشته باشیم. برای همین است ما به ایران سفر کردیم تا پیش از بازی‌های آسیایی اندونزی و رویدادهای مهم دیگر تجربیات جدیدی را به دست آوریم. ما متوجه شدیم که تمرین در ایران و با کاراته‌کاهای ایرانی برای ما مفید است. بچه‌های ما خوشحال هستند و حالا متوجه شدیم استانداردهای کاراته‌کاهای کشور ما بالا آمده و هر روز تجربه جدیدتری را در ایران به دست‌ آورده‌ایم.

دبیر فدراسیون کاراته هند در پاسخ به این سؤال که آیا حضور یک مربی ایرانی در راس تیم ملی کاراته هندوستان می‌تواند در رشد کاراته این کشور تاثیرگذار باشد،‌گفت: ما تجربه استفاده از مربیان مختلف از سطح دنیا را داریم، اما در نهایت تصمیم گرفتیم از مربیان کاراته ایران انتخاب کنیم. ما مطلع شدیم تمرین زیر نظر مربیان ایرانی متفاوت است. به هر حال به خاطر نزدیک بودن تاریخ و فرهنگ این دو کشور به یکدیگر ما مطمئن شدیم که کاراته ایرانی می‌تواند به ما کمک کند. ایران و هندوستان بیش از هزاران سال است که دوستی دیرینه و فرهنگ مشترکی دارند. ما می‌خواهیم یک کاراته قوی و با فرهنگ بالای ایرانی داشته باشیم. ما طی این مدتی که در ایران حضور داشتیم احساس غربت نمی‌کردیم و تصور می‌کردیم در خانه خودمان هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که نظرتان در مورد فدراسیون کاراته ایران چیست، عنوان کرد: از مسئولان فدراسیون کاراته ایران، رئیس و دبیر فدراسیون و دیگر مسئولان تشکر می‌کنیم که برای حضور ما در ایران شرایط را فراهم کردند. آنها با مدیریتی که داشتند برای گرفتن روادید خیلی به ما کمک کردند و از همه آنها و مسئولان ورزشی ایران تشکر می‌کنم.

 بهارات شارما در پاسخ به این سؤال که حضور ملی‌پوشان ایرانی در اردوهای تیم ملی کاراته هندوستان چقدر از لحاظ روحی روانی به کاراته‌کاهای شما کمک کرده است، گفت: بازیکنان ایرانی از لحاظ فنی بسیار بالا هستند. ما در این تمرینات مشترکی که داشتیم از تمام استانداردهای کاراته ایران به نحو احسن استفاده کردیم. ملی‌پوشان ما تجربیات جدیدی به دست آوردند. حضور ملی‌پوشان ایران در اردوهای ما از لحاظ روحی روانی بسیار به کاراته‌کاهای هندی کمک کرد.

دبیر فدراسیون کاراته هند در پایان صحبت‌های خود عنوان کرد: از احمد صافی سرمربی تیم ملی کاراته هندوستان به خاطر توانایی‌های فنی خود تشکر می‌کنم. او می‌تواند کاراته هندوستان را تغییر دهد. از مسئولان ورزش ایران تشکر می‌کنم که این فضا را مهیا کردند تا کاراته کاهای هندی در ایران حضور داشته باشند. این برای اولین بار است که ملی‌پوشان هندوستان در یک اردوی طولانی مدت خارج از کشورشان حضور داشتند.

دسته بندی: رزمی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>