دیپلمات سابق هندی: تل آویو از چشم انداز توافق تهران و پکن نگران استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، یک دیپلمات سابق هندی در توییتی به سسلسه رویدادهای تازه در منطقه واکنش نشان داد و نوشت که ایران مدتهاست با تروریسم آمریکا و رژیم صهیونیستی مواجه است.

«ام کی بهادرا کومار» سفیر سابق هند در ترکیه و ازبکستان روز شنبه در رشته توییتی نوشت: «از عملیات سیا در ایران برای بی ثبات سازی غافل نشویم. ایران مدتهاست که با تروریسم آمریکایی، اسرائیلی مواجه بوده و روشهای تلافی را نیز یافته است.»

این دیپلمات سابق هندی با اشاره به نگرانی تل آویو از توافق تازه تهران و پکن نوشت، اسرائیل صد در صد از چشم انداز توافق ایران با چین عصبانی است.

چندی قبل نیز روزنامه آمریکایی «نیویورک ‌تایمز» در گزارشی تحت عنوان «چین و ایران، با ایستادگی و مقاومت در مقابل آمریکا به همکاری تجاری و نظامی نزدیک می‌شوند»، سند «برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های جامع ایران و چین» را اقدامی در جهت تضعیف تلاش‌های ضدایرانی دولت دونالد ترامپ توصیف کرد.

نیویورک ‌تایمز در ادامه گزارش خود نوشت مشارکت میان ایران و چین، نقطه اشتعال خطرناک و جدیدی در روابط رو به وخامت چین و ایالات متحده آمریکا ایجاد خواهد کرد و ضربه بزرگی به سیاست‌ تهاجمی ترامپ در قبال ایران از زمان خروج از برجام در سال ۲۰۱۵ تاکنون وارد خواهد آورد. به نوشته این روزنامه، توسعه همکاری نظامی میان ایران و چین نیز یک زنگ هشداری برای ایالات متحده آمریکا است.

یک رسانه صهیونیستی نیز در همین زمینه توافق ایران و چین برای همکاری در عرصه‌های مختلف را «خبر بد برای اسرائیل» توصیف کرده و نوشت که این توافق تا حد زیادی «فشار حداکثری» آمریکا علیه ایران را خنثی خواهد کرد.

انتهای پیام/۳۴۱