به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «کلاغ پر» عاشقانه‌هایی است از دو برادر، تاثیر شهادت فرزند بر پدر و مادر و مفهوم خانواده دوستی که با توصیف پردازی خوب از فضایی مدرن برخوردار است که توسط مهدی رسولی نوشته شده و انتشارات به نشر آن را به چاپ رسانده است.

کتاب «کلاغ پر» مجموعه هشت داستان کوتاه در ارتباط با تاثیرات جنگ در خانواده است و به نوعی کار اجتماعی محسوب می‌شود، در این کتاب به دنبال این موضوع هستیم؛ کسانی که ماندند و جنگ بر روی آنها تاثیر گذاشت چه سرنوشتی پیدا می‌کنند، لذا «کلاغ پر» داستانی تحلیلی- عقلی و یا حماسی- احساسی است.

بهترین عنوان این مجموعه را داستان (خاله بی بی) شاید باشد که این داستان در عین شگفتی متولد شده است. موضوع خانواده و دفاع مقدس از منظر شخصیت‌های اصلی و فرعی داستان دارای تقدس است و تنفر شخصیت‌های داستان از جنگی که بر آنها واقع شده است، قابل درک است.

توصیف پردازی خوب و نگاه نویسنده به موضوع جنگ از جمله مواردی است که در مجموعه داستان‌های کلاغ پر برای خواننده قابل درک است اما در بعضی قسمت‌ها فلش بک و گنگی روایت‌ها باعث هضم دیرتر مطلب می‌شود.

تقدس خانواده در جنگ به روایت «کلاغ پر»

«کلاغ پر»، «تربت»، «سراب»، «هورالعظیم»، «وی خون»، «چند تا کمتر؛ چند سنگ بیشتر»، «خاله بی‌بی» و «مرد» نام داستان‌های این کتاب است.

در بخشی از یکی از داستان‌های این کتاب می‌خوانیم: «صدای حمید را شنیدم که نعره زد: «کلاغ پر!» و باز محسن را دیدم که کلاغ پر به طرف ما آمد تا رسید به من، به صورتتم خیره شد و مثل همان ستاره‌های چشم‌هایش، خندید و با خنده‌اش انگار که موهای سفیدم را سیاه کرد و قلبم را شنگول… چشمکی زد و منتظر صدای حمید شد: «کلاغ پر!» و باز برگشت و رفت و قلبم را با خود برد…».

انتشارات به نشر این اثر مهدی رسولی را در ۱۰۴ صفحه و قیمت ۱۵ هزار تومان در قطع رقعی منتشر کرده است.

انتهای پیام/ ۱۲۱