[ad_1]

تفکر بسیجی دفاع مقدس را پرورش دادسرهنگ خلبان «ولی رحمانی» فرمانده دانشکده هوانیروز در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، در خصوص اهمیت ترویج تفکر و فرهنگ بسیجی در میان اقشار مختلف جامعه اظهار داشت: تدبر و دقت در فرهنگ بسیجی و کسب معنویت و ارزش‌های اخلاقی می‌تواند ما را در مسیر شهدا و ایثارگران قرار دهد.

وی افزود: بسیج یک رفتار یا لباس یا سازمانی خاص نیست، بلکه بسیج یک فرهنگ ناب است که جاری شدن آن فرهنگ، در یک فرد و یک جامعه، باعث رشد و تعالی برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های مطلوب آن جامعه می‌شود.

سرهنگ رحمانی افزود: در سال‌های آغازین پیروزی انقلاب، تسری فرهنگ و منش بسیج در کل جامعه و به خصوص در ارتش، باعث خلق موج عظیمی شد تا از یک سو، آماده‌سازی سریع ادوات و تجهیزات نظامی برای دفاع از کشور صورت پذیرد و مهمتر از آن، نیرو‌های متخصص کشور را که دانش نظامی داشتند به بینش بسیجی مسلح کرد و باعث خلق حماسه‌های عاشقانه و افتخارآفرین در دوران دفاع مقدس شد.

فرمانده دانشکده هوانیروز با بیان اینکه فرهنگ بسیجی منش و روش مبسوطی از دینداری، معنویت، خدمت به مردم، دفاع و صیانت از انقلاب، کشور و مردم بوده است، گفت: فرهنگ و تفکر بسیجی دفاع مقدس را بارور کرد.

وی گفت: وقتی که فرهنگ بسیج در جان و دل کسی رخنه کرد، در لباس‌های مختلف، مسیر حرکت یکی می‌شود و بارزترین مثال این واقعیت بزرگ، تشابه سلوک و رفتار شهیدان شیرودی، خرازی، بابایی، همت، صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی، در لباس‌های مختلف خدمت است.

فرمانده دانشکده هوانیروز، شهیدان صیاد شیرازی و سلیمانی را مثال بارز تثبیت فرهنگ بسیجی در جسم و جان افراد با لباس‌های مختلف دانست و گفت: فرهنگ غنی بسیج، امروز در دل یکایک دانشجویان ریشه دوانیده است و تقویت این فرهنگ در نهاد و ضمیر هرکدام از دانشجویان با هر رشته تحصیلی و رسته موجب تقویت و تضمین پیروزی‌های آینده انقلاب و کشورمان است.

انتهای پیام/ ۲۲۱

[ad_2]