[ad_1]

تعطیلی ۱۵۰ شهر و کلانشهر از روز شنبه به مدت ۲ هفته/ اعمال منع تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در شهر‌های قرمزبه گزارش گروه اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «علیرضا رئیسی» سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در پایان نشست مشترک ویدئوکنفرانس قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با فرمانداران، بخشداران و رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های سراسر کشور، در محل وزارت کشور اظهار داشت: آخرین آماری که در ارتباط با شهر‌های قرمز داریم تعداد ۱۲۴ شهر در کشور، وضعیت قرمز، حدوداً ۱۵۰شهر نارنجی و ۹۸ شهر هم وضعیت زرد دارند. این طرح قطعاً از روز شنبه اجرا خواهد شد و قریب به ۲۵ مرکز استان نیز در سطح هشدار سه یعنی قرمز قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: در شهر‌های قرمز موضوع دیگر منع تردد درون شهری از ساعت ۹ شب تا چهار صبح است که علاوه بر منع تردد بین شهری است که در شهر‌های قرمز و نارنجی اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: همه کلانشهر‌ها جزء این ۲۵ شهر هستند و همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک که تأمین‌کننده مایحتاج مردم است، مانند سوپرمارکت‌ها، امداد و نجات و بخش‌های درمانی، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی مانند مطب‌ها و امثالهم. در حوزه اداری هم حداکثر یک‌سوم کارکنان حق حضور دارند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا درباره ممنوعیت تردد در مناطقی که در سطح هشدار سه و دو یعنی سطح قرمز و نارنجی هستند، گفت: تردد‌هایی که ایجاد می‌شود در سطح هشدار قرمز و نارنجی است و پلاک‌های بومی حق حضور در دیگر شهر‌ها را ندارند و اگر وارد شهر دیگری شوند با جریمه سنگینی روبه‌رو خواهند شد. اکثر جرائم توسط دوربین‌ها اعمال می‌شود.

رئیسی تصریح کرد: همه مدارس و دانشگاه‌ها غیرحضوری است. مراکز مذهبی و فرهنگی هم به مدت دو هفته تعطیل می‌شوند و در این مناطق بحث برگزاری نماز جماعات و جمعه هم تعطیل خواهد شد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا درباره برگزاری جلسات در مناطق هشدار سه و دو گفت: در مناطق قرمز جلسات اداری که می‌خواهد برگزار شود، حداکثر ۱۵ نفر است و معنی آن این است که جلسه هیأت دولت هم اگر قرار است که برگزار شود، بیش از ۱۵ نفر نباید برگزار شود و بقیه به‌صورت وبیناری حضور داشته باشند و حتی جلسات مجلس هم قطعاً نمی‌تواند در تهران با بیش از ۱۵ نفر تشکیل شود.

وی افزود: این به معنای تعطیلی نیست، بلکه به صورت ویدئوکنفرانس با هم ارتباط داشته باشند. در شهر‌های نارنجی یا سطح هشدار دو، حداکثر افراد می‌توانند ۲۰ نفر و در شهر‌های زرد ۳۰ نفر در جلسات فیزیکی حضور یابند؛ جرائمی هم برای ضمانت اجرایی این تصمیات در نظر گرفته شده است.

رئیسی تأکید کرد: این محدودیت‌ها به هیچ وجه راه حل اصلی نیست و تنها راهی که می‌تواند ما را نجات دهد، این است که همه پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: تعداد مبتلایان کارمندان بانک‌ها زیاد است و طبق این دستورالعمل باید حداقل تعداد حضور یابند. تجمع در بانک‌ها خیلی خطرناک است و از بانک‌ها هم خواسته‌ایم تسهیلاتی فراهم کنند تا مردم راحت‌تر اقدامات بانکی خود را انجام دهند.

انتهای پیام/ ۲۴۱

[ad_2]