سید رضا موسوی مشکینی، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان زنجان از تهدید حیات وحش به واسطه وقوع تصادفات جاده ای در مناطق حفاظت شده این استان خبر داد.

به گزارش بسیج پرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان زنجان، مدیرکل حفاظت محیط زیست زنجان گفت: تصادفات جاده ای یکی از اصلی ترین تهدیدات حیات وحش است که متاسفانه در مناطق تحت مدیریت بیشتر شاهد آن هستیم.

موسوی مشکینی گفت: جاده های بین شهری، روستایی و حتی جاده مزارع کشاورزی یکی از تهدیدهای حیات وحش است که مرگ تعداد قابل توجهی از گونه های مختلف جانوری به سبب تردد وسائط نقلیه به دنبال دارد.

وی تاکید کرد: ضروری است در مناطق حفاظت شده با ایجاد زیر گذر و معبر جهت عبور حیات وحش و نصب تابلوهای هشدار دهنده در مجاورت جاده ها از تهدیدات جلوگیری شود.

موسوی مشکینی ادامه داد: از تمامی رانندگان که در جاده ها تردد دارند درخواست داریم  با توجه به احتمال عبور گونه های مختلف حیات وحش از جاده ها توجه لازم را برای جلوگیری از تصادف با حیات وحش به ویژه شبها داشته باشند و با احتیاط بیشتر رانندگی کنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه بیشتر تلفات جاده‌ای حیات وحش در استان زنجان در دشت اهوان سهرین بوده است گفت :با توجه به عبوریکی از جاده های پر تردد استان استان از داخل منطقه حفاظت شده سرخ آباد (دشت آهوان سهرین )همه ساله شاهد تلفات زیادی از حیات وحش بویژه آهوان در این منطقه هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه با گسترش راه‌های ارتباطی، تغییر کاربری‌های غیرمجاز ،توسعه شهرها و روستاها، افزایش وسائط نقلیه و توسعه صنعتی، زیستگاه حیات وحش به صورت جزیره ای و محل زندگی جانوران ناامن شده است.

انتهای پیام/

دسته بندی: آخرین اخبار, محیط زیست برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>