تشکیل کمیته‌های کنترل حرکت زائران از مبدا در نیروی انتظامی/ همکاری و تعامل مطلوب مرزبانان دو کشور ایران و عراقبه گزارش گروه اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سردار سرتیپ «احمدعلی گودرزی» فرمانده مرزبانی ناجا در سفر به استان ایلام، به اتفاق هیئتی از انتظامی و مرزبانی استان، با «قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار ایلام دیدار و در رابطه با لغو مراسم اربعین امسال و آخرین تدابیر اتخاذی بحث و گفت‌وگو کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مرز‌های استان ایلام و همچنین هماهنگی‌های به عمل آمده با کشور عراق در خصوص لغو مراسم اربعین، گفت: همه ما موظف هستیم به منویات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب لبیک بگوییم و مراسم زیارت اربعین را به دلیل همه‌گیری و شیوع ویروس منحوس کرونا، در منازل برگزار کنیم.

سردار گودرزی ادامه داد: در جلساتی که با مرزبان بدره کشور عراق داشتیم، از تعامل و همکاری آنان در این زمینه قدردانی و بر اجرای گشت‌های مشترک در نوار مرزی برای تأمین امنیت مرز‌های مشترک تأکید شد.

این مقام ارشد مرزبانی کشور با بیان اینکه تأکید بیشتر ما بر این است که کنترل‌ها باید از مبدأ صورت گیرد، خاطرنشان کرد: کمیته‌های مختلف در قرارگاه اربعین فعال شده‌اند، همه سیستم‌های ناجا اعم از آگاهی، راهور و… در این‌خصوص پای کار هستند، استان‌های مرزی درخواست پهپاد و بالگرد کرده‌اند که سیستم پایش هوایی برای تقویت مرز‌ها فرستاده‌ایم و امیدواریم این موضوع هم به خوبی به پایان برسد.

قدردانی استاندار ایلام از تلاش‌های نیروی انتظامی برای کنترل زائران
سلیمانی دشتکی، استاندار استان ایلام نیز در این دیدار با بیان اینکه نیرو‌های مرزبانی در مرز‌ها و عزیزان انتظامی با کنترل معابر متصل به مرز‌های غربی مدیریت مطلوبی داشتند، اظهار داشت: بزرگترین معضل برقراری نظم تردد زوار، امنیت مرز‌ها و زائران غیرمجاز هستند که باید ویژه کنترل شوند.

وی از تعاملات مرزبانان دو کشور ایران و عراق قدردانی کرد و خطاب به فرمانده مرزبانی ناجا گفت: از سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و همچنین جنابعالی و همه عزیزان در ستاد اربعین، دوستان عزیز مرزبانی و انتظامی استان ایلام که در راستای ممانعت از تردد زائران در جوار مرز‌ها اقدام می‌کنند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

استاندار استان ایلام تأکید کرد: همه وظیفه داریم منویات مقام معظم رهبری در این‌خصوص را بپذیریم و زیارت اربعین را در منازل برگزار کنیم.

انتهای پیام/ ۲۰۰