[ad_1]

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که وزیر دفاع در جلسه امروز کمیسیون راهبردهای تقویت توان دفاعی کشور، دیپلماسی دفاعی و تعامل با کشورهای همسایه و دوست را تشریح کرد.

ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه با حضور امیر حاتمی؛ وزیر دفاع برگزار شد که در آن به موضوعات مختلف مرتبط با حوزه دفاع و فعالیت‌های این وزارتخانه پرداخته شد.

وی افزود: امیر حاتمی راهبردهای تقویت توان دفاعی کشور را ارائه کرد و مروری بر تهدیدهای عمومی که جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند، داشت. همچنین راهبردهای این وزارتخانه و مجموعه‌ نیروهای مسلح برای تقویت توان دفاعی کشور بیان شد که از جمله آن حفظ و تقویت توان بازدارندگی از طریق فعالیت‌های نیروهای مسلح است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: امیر حاتمی به موضوع همکاری‌های دفاعی کشور و تقویت دیپلماسی دفاعی اشاره‌ای داشت و درباره تعاملات حوزه دفاعی کشور با کشورهای همسایه و دوست مثل چین و روسیه گزارشی ارائه کرد. ایشان دستاوردهای صنایع دفاعی کشور در حوزه‌های موشکی، پهپاد، ناو و صنایع دفاعی را تشریح کرد و گزارش خوبی از عملکرد صنایع دفاعی کشور و حوزه‌های مرتبط با وزارت دفاع ارائه کرد.

به گفته وی امیرحاتمی گزارشی از اقدامات وزارت دفاع، تعاملاتش با مجلس شورای اسلامی و لزوم بهبود وضعیت معیشت شاغلان و بازنشستگان نیروهای مسلح را ارایه کرد.

عمویی در توضیح اظهارات اعضای کمیسیون امنیت ملی در این جلسه گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی ضمن بیان دیدگاه‌هایشان در حوزه‌های مرتبط با وزارت دفاع، همگی از تقویت توان دفاعی کشور حمایت کردند. بنای کمیسیون توسعه همکاری‌ها و تعاملات با وزارت دفاع است در نهایت هم مقرر شد جلسات مشترک بین کمیسیون امنیت ملی و وزارت دفاع ادامه پیدا کند و در آینده هم اعضای کمیسیون از وزارت دفاع بازدیدی خواهند داشت.

وی همچنین گفت: کمیسیون امنیت ملی موضوع تقویت توان دفاعی کشور به عنوان ستون فقرات توسعه کشور را دنبال می‌کند. لذا این موضوع بیان شد که زمانی کشور در مسیر توسعه و تقویت پیش می‌رود که پشتوانه و زمینه آن توان دفاعی باشد به همین دلیل مجلس یازدهم این موضوع را به عنوان یک راهبرد دنبال خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع: ایسنا