سامانه پدافندی قدیر نقش مهمی در قدرت دفاعی و تهاجمی کشور داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در حاشیه مراسم الحاق سامانه راداری «قدیر» به سامانه‌های راداری شبکه پدافند هوایی کشور که در استان یزد انجام شد، ضمن قدردانی از نیرو‌های فنی و عملیاتی هوافضای سپاه، اظهار داشت: سردار «حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه با روحیه جهادی منشأ برکات زیادی در بخش پدافند هوایی و راداری کشور است.

وی افزود: بابت رهبری مقام معظم رهبری و وجود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که نقش مهمی در اقتدار همه‌جانبه ایران ایفا کرده و می‌کنند، خدا را شکر می‌کنیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در ادامه با اشاره به اهمیت دستاورد‌های نظامی کشور، گفت: با راه‌اندازی چنین رادار‌هایی، قدرت کشف و تسلط پدافند هوایی بر همه بخش‌های آسمان ایران اسلامی افزایش پیدا کرده است.

سرلشکر موسوی در ادامه با بیان اینکه حدود ۲۰ سال پیش بسیاری از سیستم‌های راداری ایران به خاطر نداشتن یک قطعه از کار می‌افتادند، تصریح کرد: امروز جوانان نخبه و ولایت‌مدار ایرانی توانایی ساخت رادار‌های پیشرفته را دارند که جای شکر و سپاسگزاری است.

فرمانده کل ارتش در پایان خاطرنشان کرد: این سامانه پدافندی نقش مهمی در قدرت دفاعی و تهاجمی ایران اسلامی و کسب دستاورد‌های بزرگ در این حوزه ایفا کرده است.

انتهای پیام/ ۲۲۱