[ad_1]

تی آر تی: ترور فخری زاده، ملی گرایی هسته‌ای را از بین نخواهد بردبه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، وبگاه شبکه خبری ترکیه‌ای روز دوشنبه در گزارشی در زمینه ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند دفاعی هسته‌ای ایران نوشت، در این ترور فقط یک نفر کشته شد، اما باعث ترغیب نسل جدیدی از ایرانیان برای پیگیری علوم هسته‌ای، به عنوان بخشی از «ملی گرایی هسته‌ای ایرانی» خواهد شد.

در بخشی از گزارش وبگاه شبکه خبری «تی‌آرتی» آمده است، موضوع هسته‌ای برای ایرانیان نوعی غرور ملی است. این موضوع در مورد شناخت مشروعیت انقلاب ایران توسط غرب است. دیر یا زود، ایالات متحده، انگلیس و بقیه مجبورند برحسب شرایط عادلانه با ایران تعامل کنند.

در بخش دیگر این گزارش آمده است، ملی‌گرایی هسته‌ای موضوع دیگری از مشاهده یک نقطه وحدت در داخل ایران است. این واقعیت که ایران در تهیه چنین برنامه‌ای بر موانع فناوری غلبه کرده، باعث افتخار ایرانیان است. نقض حاکمیت آن و ترور دانشمندان هسته‌ای آن در خاک ایران، فقط این ملی‌گرایی را ملتهب می‌کند.

در بخش دیگر این گزارش این شبکه خبری آمده است، آن‌هایی که پشت این ترور قرار داشتند، تلاش کردند برنامه هسته‌ای ایران را تضعیف کنند، اما این اقدامات اثر موقتی دارد و بعد از ترور محسن فخری‌زاده شمار زیادی دانشجوی رشته‌های دیگر به علوم هسته‌ای روی آورده‌اند. کسانی که پشت این ترور هستند، ممکن است فخری‌زاده را کشته باشند، اما اقدام آن‌ها منجر به ظهور صد‌ها دانشمند دیگر در آینده خواهد شد.

در خاتمه این مطلب آمده است این ترور نه‌تنها یک دانشمند ایرانی و غرور ملی ایران، بلکه دیپلماسی بین‌المللی را نیز هدف قرار داد.

بنا بر این گزارش، شهید محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع بعدازظهر روز جمعه هفتم آذرماه در حمله‌ای تروریستی به شهادت رسید. روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در پی حادثه تروریستی ایران که در «آبسرد دماوند» به وقوع پیوست، در گزارشی به نقل از مقام‌های اطلاعاتی نوشت که رژیم صهیونیستی پشت پرده ترور شهید فخری‌زاده بوده است.

از طرف دیگر، یک مقام اطلاعاتی غربی نیز به صراحت گفته بود که ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران نقشه دیرباز رژیم صهیونیستی برای خرابکاری در برنامه هسته‌ای ایران بوده است.

انتهای پیام/ ۲۴۱

[ad_2]