تحکیم جبهه داخلی لبنان راه دفع خطر دشمن صهیونیستی استبه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، رئیس شورای عمومی مسیحیان لبنان بر لزوم تحکیم جبهه داخلی لبنان در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمن صهیونیستی تاکید کرد.

براساس گزارش پایگاه خبری العهد، رئیس شورای عمومی مسیحیان مارونی لبنان امروز یکشنبه گفت: «اوضاع حساس پیرامون ما مستلزم آمادگی دائمی برای تحکیم یک جبهه داخلی غیر قابل نفوذ است. از همین روست که میشل عون رئیس جمهور لبنان هم بر ضرورت تحکیم جبهه داخلی برای رفع خطرها از جانب اسرائیل تاکید می‌کند».

«ودیع الخازن» بر ضرورت صیانت از لبنان در برابر هر گونه توطئه‌های امنیتی و حفظ ارکان و ظرفیت‌های این کشور تاکید کرد و گفت: «تفاهم در داخل لبنان بزرگ‌ترین ضامن و کارسازترین ابزار دفاع از وطن در برابر زیاده‌خواهی‌های اسرائیل است که دست از نقض حریم هوایی ما در جنوب، البقاع و دیگر مناطق برنمی‌دارد».

وی مواضع ملی میشل عون را پشتیبان آمادگی‌ها در برابر تهدیدهای رژیم صهیونیستی و مقابله با هر تجاوز آن در مقطع پش رو خواند و گفت: «موضع عون با اصل ملاحظه توازن راهبردی متناسب است که برای مقابله با هر جنگ احتمالی رژیم صهیونیستی علیه لبنان ایجاد کرده ایم».

میشل عون رئیس جمهور لبنان به تازگی درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی درباره جنگ با لبنان تاکید کرد: «لبنان مطلقا دنبال تجاوز به کسی یا حمایت از اختلافات یا جنگ‌ها نیست. ما متعهد به دفاع از خود هستیم چه بی‌طرف باشیم چه نباشیم».

وی تأکید کرد: «بی‌طرفی به معنای گذشتن کشورها از حق دفاع از خود نیست».

انتهای پیام/۳۴۱