تحکیم ثبات سیاسی در سوریه با برگزاری سومین دوره انتخابات پارلمانیبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری سومین دوره انتخابات پارلمانی در سوریه اظهار داشت: در طول یک دهه گذشته این سومین انتخاباتی بود که با وجود هجمه‌های تروریست‌ها و مشکلاتی که برای این کشور به وجود آورده بودند، برگزار شد.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین پیام‌های انتخابات اخیر سوریه اینکه هم می‌توان مقاومت کرد و هم نماد دموکراسی بود. در منطقه بسیاری از کشور‌های حامی تروریست هستند که در آن‌ها حتی یک انتخابات هم برگزار نشده است.

صدرالحسینی یادآورشد: در عربستان سعودی‌ و امارات، انتخاباتی برگزار نمی‌شود اما دولتمردان سوریه با وجود نابسامانی‌هایی که تروریست‌ها و حامیان‌شان ایجاد کرده‌اند، انتخابات‌های متعددی را در یک سال اخیر برگزار کرده‌اند.

کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه در ۱۴ استان از ۱۶ استان سوریه این انتخابات برگزار شد، خاطرنشان کرد: نکته مهم در این انتخابات آمادگی بالا و خودجوش مردم سوریه برای شرکت در این انتخابات بود.

صدرالحسینی در عین حال گفت: انتخابات پارلمانی سوریه به یک شیوه خاصی برگزار می‌شود، اقشار، صنوف و احزاب مختلف هر کدام سهمیه دارند. بعد از اینکه بر اساس آن سهمیه‌بندی کاندیدا‌های خود را مشخص کردند، رأی اصلی را مردم می‌دهند و بعد نمایندگان منتخب وارد پارلمان می‌شوند و در حقیقت بخش اعظمی از اتفاقات سیاسی اجتماعی و فرهنگی که در سوریه می‌اُفتد، توسط نمایندگان پارلمان مورد تصویب قرار می‌گیرد،

وی درباره تاثیر برگزاری این انتخابات در ثبات سیاسی سوریه گفت: از مهمترین دستاودر‌های برگزاری این دوره از انتخابات پارلمانی، ایجاد و تحکیم ثبات سیاسی در این کشور است سوریه هم اکنون در حال ورود به زمان پساداعش است.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطر نشان کرد: هم اکنون در مسائل سیاسی و اجتماعی متوجه آمادگی سوریه برای سازندگی هستیم و قطعاً این انتخابات با توجه به استقبالی که مردم این کشور در استان‌های مختلف داشته اند، می‌تواند بر ثبات سیاسی، اجتماعی و بازسازی این کشور تاثیرگذار باشد.

صدرالحسینی عنوان کرد: یک دستاورد بزرگ برگزاری انتخابات پارلمانی در سوریه، اعتماد به نفسی است که مردم این کشور کسب می‌کنند و همین امر قوت قلبی برای آنها در بازسازی کشور و برداشتن گام های بلند برای بازسازی و پیشرفت این کشور محسوب می شود.

منبع: میزان 

انتهای پیام/ ۳۴۱