[ad_1]

به گزارش بسیج پرس پرس، سردار قاسم رضایی، در اولین جلسه کمیسیون عالی مرز که با حضور معاونان ناجا و فرماندهان مرزبانی در ستاد ناجا برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: الحمدلله طی یک دهه گذشته تاکنون نیروی انتظامی اقدامات فوق العاده ای در حوزه مرز انجام داده است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه در حوزه مرز سعی شده تا شیب امکانات به سوی سرانگشتان باشد، تصریح کرد: اقدامات مبارکی در حوزه‌های مختلف مرزی صورت گرفته است و ناجا سعی کرده به این حوزه با اولویت، نگاه خاصی داشته باشد.

این مقام انتظامی یادآور شد: با توجه به مأموریت‌های ذاتی و گستردگی نیروی انتظامی خلاء هایی در این حوزه وجود دارد که هنوز نتوانسته ایم منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را در این خصوص اجرایی کنیم و برای همه بار و تکلیف دارد که چه باید کرد تا منویات معظم له به اجرا برسد.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه آموزش اگر ضعف وجود داشته باشد باعث می‌شود تا هزینه‌های سنگین و پنهانی به مجموعه تحمیل شود؛ لذا با فعال کردن گروه‌های علمی در مرزبانی اعم از اطلاعات، عملیات و مهندسی رزم، فاوا، دریایی و … می‌توان به تقویت این حوزه پرداخت.

سردار رضایی با اشاره به استفاده از فناوری‌های نوین و ابزار و امکانات جدید از جمله پهپادها برای کنترل مناطق مرزی و کویری داخل کشور افزود: هیچ نقطه‌ای در کشور برای سوداگران موادمخدر و قاچاقچیان قطعاً امن نخواهد بود و ناجا با اقتدار با آنها برخورد می‌کند.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه نقاط آسیب پذیر بایستی شناسایی و مرتفع شود، گفت: بر اساس تأکیدات فرمانده ناجا بایستی مأموریت‌های نیروی انتظامی به خصوص در گشت‌ها و عملیات‌های مرزی هدفمند و هوشمندانه‌تر شود.

[ad_2]

منبع:مهر