دکتر علی‌عسکری در واکنش به تحریم وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: این تحریم نشانه‌ای از سردرگمی، حماقت و خوی استکباری دولت آمریکاست.

به گزارش بسیج پرس , علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما در بیانیه‌ای با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانهآمریکا علیه ملت ایران به ظهور فرصت‌هایی تاریخی برای ایران اسلامی خواهد انجامید اظهار کرد: نتیجه این روند ترغیب ایران به استفاده از همه ابزار‌های قدرت ملی برای تادیب آمریکا، مستحکم‌تر و مصمم ترشدن اجزای محور مقاومت در منطقه برای خنثی کردن توطئه‌ها و تسریع در اضمحلال رژیم اسرائیل، تنبیه متحدان آمریکا به عنوان خائنان به دنیای اسلام و درصورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود.

وی تحریم علیه رئیس سازمان صدا وسیما جمهوری اسلامی ایران را نشانه عصبانیت آمریکا از شکسته شدن انحصار رسانه‌ای خود دانست و تصریح کرد: تحریم علیه رئیس سازمان صدا وسیما علامتی است از اینکه آمریکا به شدت از شکسته شدن انحصار جبهه رسانه‌های استکباری و رسوا شدن پی در پی در پیشگاه افکارعمومی ایران و جهان عصبانی است.

رئیس رسانه ملی در ادامه این بیانیه افزوده است: خانواده صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران به خود می‌بالد که برغم همه این فشار‌ها ذره‌ای در انجام ماموریت اصلی خویش که همانا نمایندگی صدای ملت ایران و ترویج ندای رهایی بخش انقلاب اسلامی است کوتاهی نکرده و ازاین پس بر عزم و تلاش انقلابی خود مصمم‌تر از گذشته، خواهد افزود.

علی عسکری دراین بیانیه با بیان اینکه تحریم‌های مضحک آمریکا علیه اینجانب به عنوان یکی از کوچک‌ترین آحاد ملت ایران و کمترین خادم آنها، مایه مباهات و نشانه سردرگمی، حماقت و خوی استکباری دولت آمریکاست تاکید کرده است: اگرچه آمریکا سعی کرده است در دهه‌های گذشته خود را به عنوان یک قدرت جهانی پیشرو مطرح کند، اما با از دست دادن مزیت‌های نسبی و توانایی‌های خود، اکنون همه جهان شاهد افول و فروپاشی آن قدرت هستند.

رئیس رسانه ملی بحران‌های پی درپی اجتماعی، ازهم گسیختگی سیاسی، رسوایی‌های سیاسی و اخلاقی حتی در سطح رئیس جمهور و سردرگمی در سیاست خارجی و بن بست کامل در سیاست‌های مرتبط با منطقه غرب آسیا را از شواهد فروپاشی آمریکا دانست و افزود: خزانه داری آمریکا که تصور می‌کند با این تحریم‌ها می‌تواند کمکی به جلوگیری از افول دولت آمریکا نماید، باید خود پاسخگو باشد که بدهی فزاینده آمریکا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آیا توان بازپرداخت این بدهی‌های عظیم را خواهد داشت؟

علی عسکری درادامه این بیانیه تصریح کرده است: خزانه داری آمریکا در حال و آینده، محل مراجعه انبوه طلبکاران از سراسر جهان خواهد بود که طلب ۲۱ هزار میلیارد دلاری خود از آمریکا به عنوان بدهکارترین دولت جهان را مطالبه می‌کنند گرچه ناتوانی آمریکا نشان می‌دهد طلبکاران و مالباختگان خزانه داری آمریکا به زودی باید بر لاشه این هیولای بزرگ حاضر شوند و بابت طلب‌های غیرقابل وصول خود اشک حسرت بریزند.

رئیس سازمان صدا وسیما با تاکید براینکه دور جدید تحریم‌ها به برکت انسجام ملی درسایه تدابیر حکیمانه رهبری معظم انقلاب، برنامه ریزی و اقدام انقلابی مسئولان، استقامت تحسین برانگیز ملت و از همه بالاتر نصرت الهی راه به جایی نخواهد برد افزود: به زودی اقتصاد ایران وارد دورانی خواهد شد که اساسا ابزار و حربه تحریم از دست دشمن گرفته می‌شود و خداوند را شاکرم که اینجانب و سازمان صدا وسیما نیز در پیمودن این مسیر تاریخی سهیم خواهیم بود.

هفته گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه تحریم‌های ظالمانه خود علیه کشورمان چند مقام مسئول، سازمان و گروه ایرانی دیگر را نیز تحریم کرد که نام رئیس سازمان صداوسیما در این فهرست وجود دارد.

متن کامل بیانیه رئیس رسانه ملی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تحریم‌های مضحک آمریکا علیه اینجانب به عنوان یکی از کوچکترین آحاد ملت ایران و کمترین خادم آنها، مایه مباهات، و نشانه سردرگمی، حماقت و خوی استکباری دولت آمریکاست. اگرچه آمریکا سعی کرده در دهه‌های گذشته خود را به عنوان یک قدرت جهانی پیشرو مطرح کند، اما با از دست دادن مزیت‌های نسبی و توانایی‌های خود، اکنون همه جهان شاهد افول و فروپاشی آن قدرت است.

به هم ریختگی داخلی آمریکا و بحران‌های پی در پی اجتماعی، از هم گسیختگی سیاسی، رسوایی‌های پی در پی سیاسی و اخلاقی حتی در سطح رئیس جمهور، سردرگمی در سیاست خارجی و بن بست کامل در سیاست‌های مرتبط با منطقه غرب آسیا‏، هم پیمان شدن با رسواترین و جنایتکارترین دولت‌های منطقه خاورمیانه‏، حمایت همه جانبه از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، تا جایی که نفرت همه ملت‌های مستقل جهان برانگیخته شده است، بدعهدی و خروج از تعهدات بین المللی دولت آمریکا مانند «برجام»، شرکت دزدانه و مزورانه در تقریبا همه انواع تروریسم بین المللی از جمله ایجاد داعش و دیگر گروه‌های تروریستی و نهایتا شکست اقتصاد آمریکا و تبدیل آن به بدهکارترین کشور جهان، نمونه‌هایی از شواهد افول و فروپاشی آمریکاست.

اکنون آمریکا دچار این توهم شده است که با تحریم‌ها و فشار‌های پی در پی علیه ملت ایران می‌تواند راهی برای کند کردن مسیر افول خود بیابد غافل از اینکه نتیجه این روند وحدت و انسجام بیشتر ملت بزرگ ایران، ترغیب ایران به استفاده از همه ابزار‌های قدرت ملی خود برای تادیب آمریکا، مستحکم‌تر و مصمم‌تر شدن اجزای محور مقاومت در منطقه برای خنثی کردن توطئه‌ها و تسریع در اضمحلال رژیم اسرائیل و تنبیه متحدان آمریکا –که درواقع خائنان به دنیای اسلام هستند- و در صورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود.

به طور خاص تحریم علیه رئیس سازمان صدا وسیما علامتی است از اینکه آمریکا به شدت از شکسته شدن انحصار جبهه رسانه‌های استکباری و رسوا شدن پی در پی در پیشگاه افکار عمومی ایران و جهان عصبانی است. خانواده صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به خود می‌بالد که به رغم همه این فشار‌ها ذره‌ای در انجام ماموریت اصلی خویش که همانا نمایندگی صدای ملت ایران و ترویج ندای رهایی بخش انقلاب اسلامی است کوتاهی نکرده و از این پس بر عزم و تلاش انقلابی خود مصمم‌تر از گذشته، خواهد افزود.

تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران نه تنها تهدید نیست بلکه به ظهور فرصت‌هایی تاریخی برای ملت ایران خواهد انجامید. اینجانب این تحریم‌ها را نه تنها تهدید نمی‌دانم بلکه اطمینان دارم با اتکا به توانمندی‌های انسانی، علمی و فنی و طراحی‌های هوشمندانه‌ای که ملهم از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال انجام است به زودی اقتصاد ایران وارد دورانی خواهد شد که اساسا ابزار و حربه تحریم از دست دشمن گرفته می‌شود و خداوند را شاکرم که اینجانب و سازمان صدا و سیما نیز در پیمودن این مسیر تاریخی سهیم خواهیم بود. ملت بزرگ ایران چنانکه امام عظیم الشان فرمود: مصمم است که آمریکا را زیر پا بگذارد و آن را به خاک مذلت بنشاند.

خزانه داری آمریکا که تصور می‌کند با این تحریم‌ها می‌تواند کمکی به جلوگیری از افول دولت آمریکا کند, باید خود پاسخگو باشد که بدهی فزاینده آمریکا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آیا توان بازپرداخت این بدهی‌های عظیم را خواهد داشت؟ خزانه داری آمریکا در حال و آینده محل مراجعه انبوه طلبکاران از سراسر جهان خواهد بود که طلب ۲۱۰۰۰ میلیارد دلاری خود از آمریکا – به عنوان بدهکارترین دولت جهان- را مطالبه می‌کنند گرچه ناتوانی آمریکا نشان می‌دهد طلبکاران و مالباختگان خزانه داری آمریکا به زودی باید بر لاشه این هیولای بزرگ حاضر شوند و بابت طلب‌های غیر قابل وصول خود اشک حسرت بریزند!

بی تردید دور جدید تحریم‌ها نیز که تنها حربه باقی مانده آمریکا در مقابله با ملت توانا و هوشیار ایران است به برکت انسجام ملی در سایه تدابیر حکیمانه رهبری معظم انقلاب، برنامه ریزی و اقدام انقلابی مسئولان، استقامت تحسین برانگیز ملت و از همه بالاتر نصرت الهی راه به جایی نخواهد برد و ایران اسلامی مقاوم و سربلند به راه پرافتخار خود ادامه خواهد داد.

به پاس خدمتگزاری ملت در صدا و سیمای جمهوری اسلامی و به شکرانه توفیق در نا امید کردن و استیصال شیطان بزرگ بر آستان پروردگار رئوف قادر متعال سجده شکر می‌گزارم.

وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِندِ اللَّهِ
عبدالعلی علی عسکری
رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
۱۲خرداد۱۳۹۷

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

دسته بندی: اخبار ویژه, سینما و تئاتر, فرهنگی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>