تاکید صالح و سید عمار الحکیم بر ضرورت اتحاد در دفاع از حاکمیت و امنیت عراقبه گزارش گروه بین الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «برهم صالح»  رئیس جمهور عراق و «سید عمار الحکیم» رهبر جریان حکمت ملی روز شنبه در دیدار با یکدیگر در بغداد بر ضرورت حفظ حاکمیت عراق و دور نگاه داشتن آن از کشمکش‌های بین المللی تاکید کردند.

دفتر اطلاع رسانی رئیس جمهور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این دیدار تازه‌ترین تحولات سیاسی و امنیتی در کشور مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت حمایت از دولت فعلی برای اجرای برنامه‌های خود و به خصوص برگزاری انتخابات زود هنگام و شفاف و پاسخ به خواسته‌های عراقی‌ها در تحقق اصلاحات مطلوب تاکید شد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، در ادامه این بیانیه آمده است: «رئیس جمهور به الحکیم به مناسبت سومین سالروز تاسیس جریان حکمت ملی تبریک گفت و برای رهبری و کادر آن موفقیت همیشگی در راستای خدمت به میهن آرزو کرد».

بر اساس این بیانیه دو طرف همچنین بر اهمیت یکپارچگی تلاش‌ها و هماهنگی مشترک میان جریان‌های ملی به منظور تحکیم دفاع از حاکمیت عراق و تقویت امنیت و ثبات آن و دور نگاه داشتن آن از کشمکش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای تاکید کردند.

انتهای پیام/ ۲۳۱