بی‌تفاوتی اصحاب فرهنگ نسبت به سربازان گمنام امام زمان (عج)گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس ـ رسول حسنی؛ در میان خادمان انقلاب اسلامی ایران که با همه توان و سرمایه جوانی و اعتقادی خود در راه اعتلای نظام اسلامی، حفظ اقتدار ملی و حراست از انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند، سربازان گمنام امام زمان هستند که به‌دوراز جنجال رسانه‌ای و بزرگ‌نمایی اقداماتی که می‌کنند همچنان به وظایف خود عمل می‌کنند. بدون آنکه چشم‌داشتی از کسی داشته باشند.

هرچند ماهیت کار آنان همین است که در سکوت و بی‌خبری فعالیت کنند و دشمنان نظام را محسور کاردانی خود کنند اما این دلیل نمی‌شود قدردان زحمات این عزیزان نباشیم. مبارزه با جاسوسانی که سعی دارند با گردآوری اطلاعات از مراکز حساس ایران اسلامی آن را در اختیار دشمنان ما بگذارند و از این طریق به ارکان کشور ضربه وارد کنند از وظایف خطیر سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

نمونه‌های بسیاری ازاین‌دست اقدامات مانند دستگیری «عبدالمالک ریگی»، «جیسون رضایی» و به دام انداختن «محمود موسوی مجد» که چند روز پیش اتفاق افتاد را به یاد داریم. متأسفانه این عملیات‌های غرورآفرین به همان سرعتی که رسانه‌ای می‌شوند از یاد می‌روند. درحالی‌که اصحاب فرهنگ موظف به تکرار و شرح این پیروزی‌ها هستند تا همه بدانند ایران اسلامی در همه ابعاد قدرتمند است.

مسلماً یکی از نمودهای عینی قدردانی ما از سربازان گمنام امام زمان (عج) بازنمایی اقدامات و انعکاس ایثارگری‌های آن‌هاست. در سال‌های اخیر آثاری مانند فیلم سینمایی «روز صفر» ساخته «سعید ملکان» و سریال تلویزیونی «گاندو» ساخته «جواد افشار» تولید شده‌اند اما این مقدار به‌هیچ‌وجه در شان ایثارگرانی که خطرات فراوانی را برای حفظ امنیت کشور به جان می‌خرند، نیست.

گذشته از این سینمای ما از دچار فقر ژانر است و سینمای جاسوسی از گونه‌های محبوب نزد مخاطبان است که تا کنون اثر شاخصی در آن تولید نشده است. حضور سینماگران در این حوزه می‌تواند علاوه بر تنوع‌بخشی به گونه‌های سینمایی به‌مثابه آینه‌ای صادق خدمات سربازان گمنام امام زمان را انعکاس دهد. همچنان که می‌بینیم بخشی از جذابیت آثار سینمایی غرب ورود به گونه جاسوسی است.

آنها با انعکاس آنچه حقیقت ندارد و بیشتر بازی تصویر و صدا و حرکت با داستانی کذب است، سعی دارند خود پوشالی‌شان را تحمیل کنند؛ اما سینماگران ما با همه داشته‌هایی که دارند و نمی‌خواهند قدمی در اعلان حقانیت خود بردارند. جاسوس‌هایی که بزرگ‌ترین خیانت را به مردم و کشور خویش می‌کنند چنان مورد بی‌تفاوتی اصحاب فرهنگ و هنر قرار گرفته‌اند که گویا اصلاً وجود خارجی ندارند.

اگر این مسئله با جدیت تمام در تولیدات کالاهای فرهنگی و هنری ما دنبال شوند در این صورت موضوع برای عموم مردم جدی تلقی شده و بیش‌ازپیش قدردان ایثارگرهای سربازان گمنام امام زمان (عج) خواهند بود.

انتهای پیام/ ۱۶۱