بیش از ۶۰ درصد قوانین ایثارگری اجرا نمی‌شوداحمد امیرآبادی فراهانی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، با بیان این نکته که در برنامه هفتم می‌خواهیم موضوع ایثارگران را پر رونق ببینیم، اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد قوانین مربوط به ایثارگران اجرا ‎نمی‌شوند، لذا دنبال این هستیم به نوعی این قوانین را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های فراکسیون ایثارگران در مجلس اظهار داشت: در مجموعه فراکسیون ایثارگران مجلس پنج کمیته تشکیل دادیم. در یکی از کمیته‎ها بنا داریم قانون ایثارگران اصطلاح کنیم، برخی قوانین قدیمی هستند که باید به‌روزرسانی شوند و برخی دیگر نیز قابلیت اجرایی ندارند. موضوع قابل پیگیری بعدی بحث درصد جانبازی ایثارگران است، در طرح جدید بناست تا به رزمندگان درصدی بر اساس سابقه جبهه داده شود.

امیرآبادی افزود: موضوعات بعدی، اشتغال ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان و ارائه خدمات به جانبازان زیر ۲۵ درصد است، پیگیری معوقات خانواده شهدا و ایثارگران و مسکن آنان، وظیفه‌ای است که کمیته‌های خاص به دنبال پیگیری آن هستند.

امیرآبادی همچنین پیش از این گفته بود قوانین ناکارآمد باعث ایجاد این تصور در جامعه می‌شوند که همه منابع کشور متعلق به ایثارگران است؛ از این‌رو بنیاد شهید برای کمک به حل مشکلات ایثارگران نیاز به کمک مجلس و دولت دارد.

انتهای پیام/ ۱۴۱