۲۵۳ نماینده مجلس به مناسبت روز صنعت دفاعی کشور طی بیانیه‌ای از صنعت دفاعی از قدرت موشکی و تسلیحاتی حمایت کردند.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، یک عضو هیئت رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان در حمایت از صنعت موشکی و دفاعی کشور، به شرح زیر قرائت کرد:

«به مناسبت سالروز صنعت دفاعی در بحبوحه تحریم‌های ظالمانه، فراگیر و مستمر استکبار جهانی که به نحو آشکار و جدی، بنیان‌ها و ظرفیت‌های انقلاب اسلامی ایران را نشانه رفته و از هیچ کوشش منجر به تضعیف این نظام الهی و مردمی، جمهوری اسلامی فروگذار نمی‌نمایند. آنچه امید به فتح و چیرگی بر استیلای جبهه دشمن را به چشمه ساران بالندگی و تعالی بدل نموده و چون کوهی سترگ از دستاوردهای رفیع و بی مانند نظام اسلامی، صیانت می‌نماید، آمادگی دفاعی و جهاد بی‌وقفه شرافتمندانه و عزمش مندانه فرزندان خدوم و عاری از سودای نام و نشان ملت بزرگ ایران اسلامی در عرصه قدرت بازدارندگی و صنعت دفاعی است که دشمنان قسم خورده اسلام و ایران را بیش از پیش، مایوس می‌نماید.

خدمتگذاران صدیق کشور در صنعت دفاعی با تاسی به راهبری‌های راهگشای فرماندهی معظم کل قوا، با عزمی راسخ گام‌های بلند و اطمینان بخش را در توسعه صنعت دفاعی طی نموده‌اند و امنیت، آرامش، صلابت و استواری را برای ملت شریف ایران به ارمغان آورده و پیام صلح و ثبات را به دوستان در منطقه و جهان تقدیم نموده اند، انتظار می رود؛

۱- نخبگان مرتبط و فعال در صنعت دفاعی و شرکت‌های دانش بنیان و شبکه همکار دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها، مشارکت مؤثرتر در تداوم پیشرفت‌های فناوری دفاعی فراتر از روند موفق کنونی، به عمل آورند.

۲- در راستای تأمین نیازهای اصلی کشور در حوزه اقتصاد به ویژه اولویت جهش تولید با استفاده از ظرفیت‌های مازاد و توانمندی‌های صنایع دفاعی در بخش غیر نظامی برای نیل به اهداف تولید ملی و با اتکا به ظرفیت‌های داخلی با مشارکت بخش خصوصی اولویت داده شود و مجلس انقلابی، اصلاح و توسعه قوانین مقتضی را در دستور کار قرار خواهد داد.

۳- حمایت‌های معیشتی از شاغلین و بازنشستگان نیروهای مسلح از اولویت‌هایی است که ضرورت دارد دولت با اهتمام ویژه آن را پیگیری و با کمک مجلس شورای اسلامی به انجام رساند.

۴- نیل به ارتقای خودکفایی در تسلیحات و تجهیزات دفاعی مانع از اثربخشی تحریم‌های ظالمانه بوده و باعث شکست‌های پیاپی و مفتضحانه آمریکا و رژیم صهیونیستی شده و خواهد شد. مؤکدا اعلام می‌شود همراهی با آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی از سوی هریک از دولتها و عناصر رسمی و غیر رسمی برای تمدید تسلیحاتی ایران نابخشودنی است و هرگونه همکاری با شیطان بزرگ برای ایجاد هرنوع محدودیت نامشروع در حفظ توان دفاعی و موشکی و پشتوانه قدرت بازدارندگی را محکوم می نماییم.

۵- همانگونه که مقام معظم رهبری در سال جاری پیشرفتهای صنعت دفاعی را «پیشرفتهای حیرت انگیز» و «تولیدات شگفت آور» بیان فرمودند، با درک اهمیت راهبردی تلاش های صورت گرفته جهادگران عرصه خطیر صنعت دفاعی کشور، حمایت و مراتب قدرشناسی بی دریغ و همه جانبه خود را از صنعتگران مبتکر و کارآمد دفاعی قاطعانه اعلام می داریم.

انتهای پیام
 

منبع: ایسنا