به گزارش خبرنگار دفاع‎پرس از کردستان، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان به مناسبت فرا رسیدن پنج مرداد سالروز عملیات مرصاد بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

عملیات مرصاد که با رمز خیبرشکن «یا علی ابن ابیطالب(ع)» آغاز شد، آخرین برگ زرین دفاع جانانه ملت قهرمان ایران در جنگ هشت ساله است. نیروهای جان برکف سپاه اسلام، متشکل از ارتشیان غیور، سپاهیان دلاور و بسیجیان سراسر عشق و ایثار موفق شدند حمله منافقین کوردل را ناکام بگذارند.

بار دیگر دلاورمردان ایران اسلامی یکی دیگر از صحنه‌های باشکوه حماسه و ایثار را در تنگه مرصاد خلق کرده و برای چندمین مرتبه حقانیت و قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در نزد جهانیان به نمایش گذاشتند. مهمترین ره آورد این عملیات پیروزمندانه، هجوم و آمادگی مردم در صحنه‌های پیکار علیه باطل یا همان شور و شوق ابتدای انقلاب اسلامی و روزهای دفاع مقدس بود و نشان داد بعد از هشت سال جنگ تحمیلی با همه شداید و سختی‌ها، هر زمان که نیاز باشد، باز هم فرزندان دلیر این ملت، دلاورانه در صحنه‌های خطر حضور می‌یابند و حماسه می‌آفرینند.

 عملیات مرصاد یکی از آن عملیات های غرور آفرین رزمندگان اسلام در مقابل منافقین کوردل و جیره خوار بود که در پنجم مردادماه سال ۱۳۶۷ چند روز پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد، طی عملیات موسوم به «‌فروغ جاویدان» با پشتیبانی  هوایی و زمینی رژیم متجاوز صدام از غرب کشور به خاک پاک میهن عزیز اسلامی‌مان یورش برده و با انجام جنایات  وصف ناپذیر در کرند و اسلام آباد غرب تا نزدیکی کرمانشاه پیشروی کرده که در تنگه پاتاق معروف به مرصاد در کمین رزمندگان ایران عزیز گرفتار شده و با تحمل ضربات مهلک عملیات فروغ جاویدانشان تا ابد به غروب جاویدان آنان مبدل شده و یک عبرت تاریخی برای بدخواهان ملت ایران رقم خورد.

عملیات مرصاد از یک سو نمادی ماندگار و الهام‌بخش از وحدت، یکپارچگی ملی و عزم و اراده امام و امت در جامعه اسلامی برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور و پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های سترگ انقلاب اسلامی و از سوی دیگر مظهر نفرت و بیزاری ملت ایران از جنایتکاران و ستون پنجم دشمن در هشت سال دفاع مقدس و چه بسا در همیشه تاریخ این سرزمین است.

انتهای پیام/