به گزارش بسیج پرس ، به مناسبت روز پزشک در آیینی روز دوشنبه مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در سپاه امیرالمؤمنین (ع) ،معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین (ع) ، و جمعی از مسوولان این سپاه با حضور در دانشگاه علوم پزشکی از مدافعان سلامت تجلیل کردند.

حجت الاسلام علیمحمدی مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه درسپاه امیرالمؤمنین(ع) در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تبریک روز پزشک گفت: نقش ارزنده پزشکان و پرستاران که برای حفظ سلامت مردم جان خود را بر کف دست نهاده اند و علیرغم کمبودها در میدان مبارزه با کرونا صبورانه مجاهدت کردند، بر هیچ کس پوشیده نیست و در این روزها اهمیت این رسالت خطیر و وظیفه سنگین بیشتر برای مردم آشکار شده است.

  دکتر کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت : روز پزشک فرصتی است برای تجلیل از زحمات پزشکان و پرستاران که با به خطرانداختن جان خود شبانه روز برای حفظ سلامت عمومی مردم در تلاش هستند و در سایه این تلاشهای عاشقانه تاکنون هیچ بیمار کرونایی پشت دربیمارستان و یا بدون دارو نمانده است.

 وی ادامه داد:  خدمات خالصانه سپاه بسیج در مبارزه با کرونا همچون غربالگری،ضدعفونی معابر، تولید ماسک ، ایجاد نقاهتگاه ، توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی قابل ستایش است.

وی در پایان بیان کرد: از مردم عزیزمان تقاضا داریم تا ریشه کنی این بیماری منحوس پروتکل های بهداشتی خصوصا استفاده دائمی از ماسک را راعایت کنند.

 سرهنگ نصراللهی معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت : مجموعه علوم پزشکی و کادر درمانی مدافعان خط مقدم سلامت هستند که خالصانه و صبورانه همچون رزمندگان دوران دفاع مقدس در سنگر مبارزه با کرونا از تمام توان خود استفاده کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین (ع)  گفت: پزشکان مومن و فداکار در کنار پرستاران و کادر درمان نقش اصلی در مبارزه با کرونا و تامین سلامتی مردم دارند.

معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام گفت: یکی از افتخارات سپاه و بسیج این است که در هر عرصه ای که نیاز به حضور در کنار مردم و مسئولان باشد، حضور پیدا می کند.

کرمرضا نصراللهی با اشاره به جریان برگزاری کنکور سراسری اظهار کرد: سپاه استان ایلام با بهره گیری از گروه های جهادی بسیج اقدامات بهداشتی قابل توجهی را برای هرچه بهتر شدن برگزاری این آزمون انجام داده است .

نصرالهی افزود: در این راستا محل برگزاری آزمون قبل و محیط های پیرامونی محل استقرار خانواده ها، حین و بعد از اجرای کنکور گندزدایی و ضدعفونی شد و برای این منظور دو گروه جهادی نیز فعالیت داشتند.

معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام افزود: علاوه بر این اکیپ بهداشتی در محل بیرون از حوزه ها جهت خدمات بهداشتی ایجاد شد و بسته های بهداشتی شامل ماسک و دستکش هم در میان داوطلبان و هم خانواده ها توزیع شد.

 رییس بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) با قدردانی از سپاه بر ضرورت همکاری مردم با کادردرمان در مبارزه با بیماری کرونا تاکید  کرد.

در این آیین با اهدای لوح تقدیر به جمعی از نمایندگان پزشکان از زحمات و تلاش‌های آنها در عرصه سلامت و درمان تجلیل به عمل آمد.