[ad_1]

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس عبدالهاشم حسن نیا روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در رابطه با سیل بهار سال گذشته، خیلی از جاده‌های لرستان بر اثر رانش و ریزش بارندگی و طغیان رودخانه‌ها آسیب دید، اظهار داشت: تاکنون ۳۱۰ کیلومتر مسیر را بهسازی کرده‌ایم و ۱۱۸ دستگاه پل‌های بزرگ و کوچک به طول ۱۴۵۰ متر را بازسازی کرده‌ایم.

وی از احداث ۱۶ دستگاه پل بزرگ به طول ۸۶۶ متر و ساماندهی ۱۱ کیلومتر از رودخانه کشکان خبر داد و تصریح کرد: شانه سازی محور خرم آباد- پلدختر به طول ۲۲ کیلومتر انجام شده است.

احداث پل‌های بزرگ لرستان تا پایان امسال

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با بیان اینکه امیدواریم طی ۶ ماه آینده و تا پایان سال پل‌های بزرگ لرستان و پلدختر مانند پل بابا زید و… را با تأمین اعتبار و فعالیت بالقوه پیمانکاران به بهره برداری برسانیم، تصریح کرد: امیدواریم در ایام ۲۲ بهمن تا پایان سال به نوبت این پل‌ها را به بهره برداری برسانیم.

حسن نیا با تاکید بر اینکه هزار میلیارد تومان قرارداد در لرستان داریم، افزود: تاکنون بخش‌هایی از مطالبات پیمانکاران پرداخت شده است، ۴۰۰ میلیارد تومان تحت عنوان اسناد و اعتبارات تخصیص یافته و مابقی در جریان است.

وی اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال مشکلات راه‌های استان که بر اثر سیل آسیب دیده‌اند، ترمیم و بهسازی شود.

[ad_2]

منبع:مهر