به گزارش بسیج پرس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمود هاشمی در تشریح فعالیت های دولت تدبیر و امید در خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۱۰۰ درصد خانوار شهری خراسان جنوبی مشتمل بر ۳۲ شهر از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشند که از این تعداد ۱۷ شهر در دولت تدبیر و امید به شبکه گاز طبیعی متصل شده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی ضمن اشاره به بهره مندی ۸۴ درصدی خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی، افزود: تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در خراسان جنوبی ۹۳۷ روستا می باشد که از این تعداد ۹۰۴ روستا از سال ۱۳۹۲ به بعد، به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند.

وی در ادامه، از بهره مندی ۱۴۷۵ واحد صنعتی تولیدی و خدماتی خراسان جنوبی از گاز طبیعی اشاره کرد و گفت: ۱۳۱۳ واحد صنعتی استان از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده اند.

سید محمود هاشمی از وجود ۲۶۶ هزار و ۷۰۰ مشترک گاز در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۰۱۰ کیلومتر خط انتقال گاز و ۹۶۷۰ کیلومتر خطوط تغذیه و توزیع در خراسان جنوبی اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان افزود: در هفته دولت سالجاری، بهره برداری و افتتاح پروژه های گازرسانی به ۱۷۰ روستا، ۵۲ واحد تولیدی و کلنگ زنی ۲۳۰ روستا انجام خواهد شد که این حجم عظیم گازرسانی نتیجه حمایت‌های مستمر شرکت ملی گاز ایران و تزریق به موقع منابع مالی و حاصل زحمات خانواده بزرگ شرکت گاز و مسئولین گرانقدر استان بوده است.