[ad_1]

فوت ۱۸۳ بیمار کووید ۱۹ در کشور/ ۳۵۰۹ بیمار در وضعیت بدحال و شدید هستندبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکمی در خصوص آخرین آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: از دیروز تا امروز ۲۷ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۵۲ نفر از آنها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۶۹ هزار و ۴۴۰ نفر رسید.

لاری گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۷۹۱ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه تا کنون ۲۳۲ هزار و ۸۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی خاطرنشان کرد: سه هزار و ۵۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند؛ همچنین تا کنون دو میلیون و ۹۸ هزار و ۹۸۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران(آملکرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند؛ همچنین استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی، هرمزگان و کردستان با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط هموزنان عزیز شاهد روند نسبتا کاهشی در موارد ابتلا، بستری و مرگ و میر هستیم.

انتهای پیام/ ۲۴۱

[ad_2]