بزرگداشت دفاع مقدس یک هنجار قرآنی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، آیت الله «سید احمد خاتمی» امام جمعه موقت تهران در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و در جمع فرماندهان، مسئولان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارتش بااشاره به دلایل و ریشه‌های شروع جنگ تحمیلی و تجاوز وحشیانه رژیم بعثی عراق به ایران اسلامی، اظهار داشت: حضرت امام (ره) با نگاه نورانی خود از همان ابتدا پی بردند که قصه جنگ ما با صدام، دعوای بین دو همسایه نبوده، بلکه دعوای جبهه استکبار با نظام نوپای اسلامی است که پشت صدامیان، کشور‌های استکباری همچون آمریکا، شوروی، فرانسه، آلمان و… قرار گرفته اند و هدفشان ازبین بردن انقلاب اسلامی است.

وی همچنین گفت: هرچه از جنگ تحمیلی فاصله زمانی می‌گیریم، باید با اهداف جنگ و جهاد بیشتر آشناتر شویم. هفته دفاع مقدس برای شناخت بیشتر اهداف دشمن و پی بردن به مدد و الطاف الهی است و باید از این آیینه، آینده را ببینیم.

آیت الله خاتمی ادامه داد: در قرن‌های اخیر هر جنگی در ایران رخ دد، بخشی از خاکمان را از دست دادیم، اما تنها جنگی که یک وجب از خاک کشورمان را از دست ندادیم، دفاع هشت ساله در مقابل هجوم بی رحمانه عراق بود. ما در این جنگ پیروز شدیم؛ چون یک وجب از خاکمان را از دست ندادیم و از اهدافمان عقب ننشستیم.

وی با اشاره به عصبانیت آمریکا از مقاومت و ایستادگی ۴۰ ساله ملت قهرمان ایران اسلامی، گفت: آمریکایی‌ها در ۵۰ سال اخیر به ۲۵ کشور مستقیم یا غیر مستقیم حمله کرده و آسیب زده اند؛ اما تنها کشوری که نتوانسته اند هیچ ضربه‌ای به آن وارد کنند، جمهوری اسلامی ایران است. انقلاب اسلامی ما در چهل و یکمین سالش همان جمهوری اسلامی سال ۵۷ است که با نشاط راهش را ادامه می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به برخی عوامل و علل پیروزی دفاع مقدس ازجمله یاد خدا و عشق و ارادت به اهل بیت (علیهم‌السلام)، مقاومت مردم و پیروی از ولایت عنوان کرد: جنگ نظامی را پشت سر گذاشتیم، اما در چهلمین سالگرد دفاع مقدس، چهار جنگ دیگر شامل جنگ اقتصادی، جنگ سیاسی، جنگ روانی و جنگ رسانه‌ای داریم که ان‌شاءالله با هوشیاری و همدلی بیشتر و تبعیت محض از ولایت، از همه آن‌ها با پیروزی و سربلندی عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/ ۲۰۰