به گزارش دفاع‌پرس از یزد، با ریاست نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی با دستورکار عفاف و حجاب شهرستان یزد به دستور «علیرضا جدیدی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری یزد و مسئولین مربوطه در محل سالن ولایت فرمانداری این شهر برگزار شد.

جدیدی در این نشست با بیان اینکه حجاب به عنوان یک ارزش دارای آثار گوناگونی است، اظهار داشت: از آثار اولیه رعایت حجاب در جوامع، استحکام نهاد خانواده به‌عنوان کوچک‌ترین و مهم‌ترین نهاد اجتماعی است.

وی افزود: زن در سایه حجاب به موازات رسیدن به درجات بالایی، کمال شخصیت خودش را حفظ می‌کند.

سپس اعضای حاضر در این نشست، گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص عفاف و حجاب، از قبیل برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره رایگان به ویژه جوانان با موضوعات عفاف و حجاب، اعزام مبلغ و مبلغه به مدارس، مجالس و مراکز فرهنگی برای تبیین مسئله عفاف و حجاب، ارائه مشاوره گروهی و فردی جوانان و نوجوانان، نصب بنر و پوستر در محیط اداری با موضوع عفاف و حجاب، استفاده از فضای مجازی در خصوص ارسال مطالب زیبای عفاف و حجاب برای اطلاع‌رسانی، برگزاری کلاس‌های آموزشی پیرامون عفاف و حجاب، اجرای برنامه‌های بلندمدت از مهدکودک‌ها که می‌تواند تأثیرگذار باشد را ارائه کردند و  پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مطرح شده تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ شد؛

– «کلیه اعضا جلسه  با توجه به گرامی‌داشت هفته عفاف و حجاب نسبت به انتخاب کارمند برگزیده عفاف و حجاب در سطح ادارات شهرستان اقدام نمایند. 

– از طرف فرمانداری شهرستان ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تأکید هر چه بیشتر در خصوص عفاف و حجاب به تمام ادارات شهرستان ارسال شود.

– منشور عفاف و حجاب ادارات سطح شهرستان برای بازبینی مجدد به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ارسال و همچنین مسابقه پیامکی عفاف و حجاب در هفته عفاف و حجاب در سطح ادارت شهرستان برگزار شود.»

انتهای پیام/