به گزارش بسیج پرس از خراسان رضوی؛  حجت الاسلام ناهیدی ظهر امروز در نشست با روحانیون شهرستان که در محل مسجد صاحب الزمان خلیل آباد برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت موضوع برگزاری عزاداری سرور و سالار شهیدان با توجه به ویروس کرونا بیش از گذشته است.

وی با بیان اینکه کرونا بر حزن و اندوه محروم افزوده است، خاطرنشان کرد: جلسات زیادی در سطح شهرستان برگزار شد تا به برگزاری مراسم محرم و رعایت مسائل بهداشتی توجه شود و هر دو این موارد حائز اهمیت است.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه در بازار، خیابان، مراکز و ادارات پرچم عزای امام حسین (ع) نصب و شهر و روستا یک دست سیاه پوش شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه توصیه می‌شود که امید اجتماعی را باید در جامعه ترویج دهیم روحانیت در این عرصه خوب درخشیدند.

وی با اشاره به اینکه نماز عید قربان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان اقامه شد، اذعان کرد: بیش از ۴۰۰ راس گوسفند در سطح شهرستان ذبح شده و گوشت آن به نیازمندان و آسیب دیدگان از ویروس کرونا تقدیم شده است.

ناهیدی با بیان اینکه رزمایش مواسات و همدلی و کمک مومنانه چشم گیر بود و به جامعه امید داد، عنوان کرد: وقتی در روستایی مرکز نیکوکاری تاسیس می‌شود باید دست اندرکاران آن مرکز نسبت به شناسایی نیازمندان و سوق دادن کمک‌های مردمی به سمت آن‌ها تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۱۳ میلیارد تومان در قالب مثلث توسعه اقتصادی خلیل آباد توسط کمیته امداد تسهیلات اشتغال پرداخت شده است، تشریح کرد: روحانیون باید در سنگر مراکز نیکوکاری حداکثر تلاش خود را داشته باشند تا این طرح برای شهرستان‌ها و استان‌های دیگر الگو قرار گیرد.

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه روحانیون باید در راس کار مراکز نیکوکاری سطح شهرستان باشند، بیان کرد: اگر مسئولیت قبول کرده ایم وظیفه داریم که تلاش کنیم و آمار کار خود را ارائه دهیم.

وی همچنین در پایان با بیان اینکه پویش مردمی در رزمایش مواسات و همدلی و ضدعفونی معابر و در مبارزه با کرونا به خوبی وارد صحنه شدند، تاکید کرد: اصل بر برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع) است، ولی یک سری پروتکل‌های بهداشتی باید رعایت شود و هماهنگی لازم در این خصوص باید انجام شود تا این چراغ عزای امام حسین (ع) خاموش نشود.