برگزاری جشن «همسفر با بهشت» در بوشهر

به گزارشدفاع‌پرس از بوشهر، «فاطمه مجاهد» معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، بعد از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ازدواج آسان همواره یکی از مطالبه‌های جدی مقام معظم رهبری بوده تا جوانان جشن ازدواج خود را با پرهیز از هزینه‌های اضافی و تجملات غیرضرور برگزار کنند.

وی با بیان اینکه در این راستا جشن ازدواج ۴۶ طلبه استان نیز با اتکا به شرط مهریه پایین و برپایی جشن ازدواج ساده و بی تکلف برگزار شد گفت: این مراسم از سال ۹۶ تاکنون در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برنامه‌ریزی شده است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر خاطزنشان کرد: جشن ازدواج و کارگاه‌های توانمندسازی زوج‌های طلبه در سال‌های گذشته به صورت حضوری برگزار می‌شد که امسال به دلیل شرایط خاص کشور و شیوع ویروس کرونا جشن و کارگاه آموزشی به صورت مجازی برگزار شد.

مجاهد با اشاره به اینکه کارگاه‌های مجازی فرصتی است تا زوجین با بهره‌گیری از استادان برجسته مواردی مهم و کاربردی را آموزش ببینند افزود: هدایایی که برای زوجین در نظر گرفته شده برخلاف سال‌های گذشته که ترکیب وجه نقد و کالا بوده است امسال به صورت تمام نقدی است که به حساب زوجین واریز می‌شود.

مجاهد  تصریح کرد: در تهیه این هدایا که بخش قابل ملاحظه آن از طرف خیرین بوده آستان قدس رضوی، اداره کل اوقاف و امور خیریه و ناحیه مقاومت شهرستان بوشهر نیز مشارکت داشتند.

انتهای پیام/