[ad_1]

سید هادی انوری در گفت وگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک روز دانشجو و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذرماه اظهار داشت: مجموعه بسیج دانشجویی استان اصفهان بر اساس رسالت و نقش آفرینی با رویکرد مسئله محوری و احصای مسائل و نقش آفرینی برای رفع مشکلات مختلف استان اصفهان با نگاه هوشمندانه به فعالیت مشغول است.

وی افزود: بسیج دانشجویی استان اصفهان با نگاه منطقی و هوشمندانه و تشکیل هسته‌های مسئله محور و تخصصی به حل مسائل در استان اصفهان اقدام می‌کند.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان با تاکید بر اینکه جوانان دو بال محرک تحقق اهداف بسیج دانشجویی استان اصفهان تلقی می‌شوند، تصریح کرد: بر اساس توصیه مقام معظم رهبری که نیروی جوان را آینده ساز کشور می‌دانند، در راستای بهره گیری از ظرفیت جوانان انقلابی گام برمی داریم.

وی به صفات نیروی جوان انقلابی اشاره‌ای کرد و گفت: اتصال به عرصه علم و فناوری و ظرفیت نیروی جوان می‌تواند در راستای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی مؤثر باشد و در این راستا، بسیج دانشجویی استان اصفهان توانسته است در عرصه‌های مختلف جهادی، آموزشی، علمی و فناوری، فرهنگی و اجتماعی نقش آفرینی کند.

انوری مهمترین مسئله و دغدغه مردم و بسیج دانشجویی استان اصفهان را فراهم کردن زمینه رسیدن به «تمدن نوین اسلامی» دانست و گفت: یکی از مسائل این روزها، سلامت مردم است که تحت تأثیر ویروس منحوس کرونا قرار گرفته است و بسیج دانشجویی استان اصفهان با همت جهادی و خالصانه وارد صحنه مقابله با کرونا شد.

وی به راه اندازی قرارگاه دانشجویی شهید سلیمانی در استان اصفهان گریزی زد و گفت: قرارگاه مذکور با ۹ کمیته در عرصه‌های مختلف اعم از جهادی، مطالبه گری، فرهنگی و اجتماعی و گفتمان سازی فعالیت می‌کند که یکی از وظایف این قرارگاه یاری رساندن به مناطق کم برخوردار شهری است.

فرمانده بسیج دانشجویی استان اصفهان با اشاره به اینکه ۴۰ هزار بسته بهداشتی در مناطق کم برخوردار توسط بسیج دانشجویی استان اصفهان در حال توزیع است، تصریح کرد: همزمان با اجرای طرح حافظان سلامت، تیم‌های جهادی بسیج دانشجویی با غربالگری در مناطق کم برخوردار شهری، از افراد نیازمند به خدمات پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی در روز جمعه، به صورت رایگان در درمانگاه مراقبت می‌کنند.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف قرارگاه حافظان سلامت در استان اصفهان توسعه عدالت آموزشی است؛ نیروهای بسیج دانشجویی استان اصفهان در مناطق کم برخوردار با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در قالب دانشجو-معلم خدمت رسانی می‌کنند.

انوری به فعالیت در بخش معنوی و اعتقادی توسط بسیج دانشجویی استان اصفهان هم گریزی زد و گفت: یکی از حلقه‌های مفقوده با شیوع بیماری کرونا، موضوع معنویت است چراکه برنامه‌های هیئات مذهبی، روضه‌ها، مساجد تحت الشعاع شیوع این ویروس قرار گرفت و کمیته معنوی بسیج دانشجویی استان اصفهان با ترویج گفتمان ائمه اطهار، توسل و ترویج دعای هفتم صحیفه سجادیه که توصیه مقام معظم رهبری است اقدامات درخور توجهی انجام داده است.

وی به اقدامات جهادی قرارگاه شهید سلیمانی و دانشجویان بسیجی در کمک به کادر درمان هم اشاره‌ای کرد و گفت: طرح‌های «همیار بیمار» و یاری به کادر درمان بخشی از اقدامات ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان در ایام شیوع کرونا است.

فرمانده بسیج دانشجویی استان اصفهان با اشاره به اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای قرارگاه شهید سلیمانی اظهار داشت: تولید محتویات، پادکست، موشن گرافی در فضای مجازی، فرهنگسازی بخشی از فعالیت‌های بسیج دانشجویی استان اصفهان در راستای کنترل بیماری کرونا است.

وی با تاکید بر فعالیت نیروهای بسیجی و انقلابی همگام با دانشجویان بسیجی در قرارگاه شهید سلیمانی بیان داشت: بسیج دانشجویی استان اصفهان در حوزه مدیریت کرونا خلاصه نشده است بلکه طراحی دوره‌های آموزشی هدفمند، تولید محتویات، برنامه‌های تجربه نگاری دانشجویان و انتقال الگوهای موفق دانشگاهی و دانشجویی بخش دیگری از فعالیت‌های این ایام است.

انوری با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی استان اصفهان از پژوهشکده‌های فعال تشکیل شده است، گفت: با شیوع کرونا و به کارگیری خلاقیت و ابتکارات به تولید محلول‌های ضدعفونی کننده، ماسک، دستگاه‌های ضدعفونی کننده با ایده‌های دانشجویان برآمدیم.

وی افزود: بسیج دانشجویی استان اصفهان توانست در جشنواره ملی شهید تهرانی مقدم به عنوان یکی از سه مرکز رشد و پژوهشکده فعال کشور شناخته شود و پذیرای ظرفیت علمی دانشجویان هستیم.

فرمانده بسیج دانشجویی استان اصفهان به تسهیل امر ازدواج جوانان هم گریزی زد و گفت: در حوزه اجتماعی و با توجه به ۱۲ میلیون نفری که در سن ازدواج قرار دارند، طرح «نماینده دوازده میلیونی» کلید خورد که امیدواریم با همکاری نمایندگان مجلس قوانین تسهیل ازدواج به تصویب برسد.

وی بیان داشت: نگاه بسیج دانشجویی استان اصفهان، جبهه‌ای و به خط کردن تمام تشکل‌های انقلابی برمبنای توصیه‌های ده گانه رهبر معظم انقلاب در وبینار ۲۸ اردیبهشت ماه خطاب به دانشجویان بسیجی است به گونه‌ای که تمام کسانی که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند می‌توانند عضوی از جامعه بسیج دانشجویی استان اصفهان باشند تا شاهد تحقق گام دوم انقلاب اسلامی باشیم.

انوری به برنامه‌های هفته پژوهش و روز دانشجو اشاره‌ای کرد و اظهار داشت: برگزاری بیش از ۴۰ نشست‌های گفتمانی با محوریت روز دانشجو و شهادت دانشمندان هسته‌ای و نقش صهیونیسم و استکبار جهانی در ترور اخیر، برنامه ریزی شده است؛ در آستانه سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نیز گفتمان‌هایی طراحی شده که هم زمان با تجلیل از نخبگان علمی برگزار خواهد شد.

[ad_2]

منبع:مهر