[ad_1]

به گزارش خبرگزاری همسونیوز با اعلام نتایج داوری‌ها در هر سه بخش چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۹، بهترین‌های هکاتون بازی‌های جدی، جشنواره بازی‌های جدی و سمپوزیوم بازی‌های جدی ۱۳۹۹ معرفی شدند تا سیگپ ۱۳۹۹ در ایستگاه چهارم خود به پایان خط برسد.

هر چند امسال به دلیل شیوع کرونا و برگزاری آنلاین این رویداد، خبری از حال و هوای مرسوم جایزه بازی‌های جدی در دوره‌های پیشین یعنی حضور برندگان در مراسم، حضورشان برای دریافت جایزه روی سن، خوش‌کردن تندیس‌های سیگپ در میان دستانشان و عکس یادگاری نبود؛ اما پخش آنلاین این رویداد در آپارات که با استقبال خوب علاقمندان به صنعت بازی نیز مواجه شد، تمام آن شور و هیجان را به فضایی به وسعت تمام ایران منتقل کرد.

در اختتامیه چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی، ۷ دستگاه حمایتی مختلف به همراه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برندگان خود را در بخش‌های مختلف اعلام کردند که در نهایت ۷۷ عنوان جایزه و ۳۱۰ میلیون تومان جوایز نقدی به برندگان اعطا شد. همچنین ستاد فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی مجموعاً تا سقف ۳۹۰ میلیون تومان تسهیلات تجاری‌سازی برای برندگان خود در نظر گرفتند.

در اختتامیه رویداد SeGaP2020 که عصر روز پنجشنبه، ۴ دی‌ماه و به صورت آنلاین برگزار شد، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، وزارت ورزش و جوانان، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)، شتاب‌دهنده هاب، ستاد مبارزه با مواد مخدر و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به معرفی برندگان خود در هر سه بخش سمپوزیوم، هکاتون و جشنواره پرداختند. این سازمان‌ها هر کدام در راستای وظایف و مأموریت‌های خود به شکل جداگانه آثار این رویداد را داوری کرده‌اند که نتایج آن به شرح زیر اعلام می‌شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال در بخش ایده آزاد برای سرمایه‌گذاری روی بازی و اسباب‌بازی‌ها، در حوزه بازی‌های ویدئویی، سیگپ را به عنوان دروازه ورودی آثار خود انتخاب کرده بود. بر این اساس، ۷ اثر قابل توسعه از میان آثار ارسالی به عنوان بازی‌های منتخب برگزیده شدند که هر کدام علاوه بر جایزه ۱ میلیون تومانی، فرصت ورود به فرآیند ایده آزاد کانون را به دست آوردند. این بازی‌ها به شرح زیر هستند:

۱. بازی آموزش زبان دُلفیش از گروه گریز

۲. بازی بومَهَن از گروه رویاسازان

۳. بازی پازل خلاقیت از گروه بِکراندیش پایدار

۴. بازی چیکُد از آقای مهدی رزاقی‌ها

۵. بازی دسته‌بندی از مجموعه بازی کن، یاد بگیر

۶. نسخه ۲۰۲۰ بازی سارای از آزمایشگاه کارلَب

۷. بازی هکاتونی پروتکل از گروه سلام گروپ

[ad_2]