بررسی راهکارهای جدید برای اعزام زائر به اعتاب مقدسهبه گزارش گروه فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، در نشست امروز شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب تشکیل شد، علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج اظهار داشت: در شرایط کنونی از روش‌های قبلی برای اعزام زائر به سوریه و عراق نمی‌توان استفاده کرد و باید با بهره‌گیری از ظرفیت دفاتر کارگزاری و بخش غیردولتی بسترهای زیارتی برای جذب و اعزام زائر فراهم شود.

وی همچنین لزوم توجه به مسائل مالی و نظارت‌های فرهنگی را یادآور شد و بر ایجاد تنوع دربسته‌های زیارتی و انعطاف بیشتر در ارائه خدمات به زائران تاکید کرد.

در ادامه این جلسه، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از دست‌اندرکاران دو حوزه اعزام زائران به عراق و سوریه خواست در نشست‌های کارگروه های تخصصی با حضور نماینده فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری راهکارهای پیشنهاد شده را بررسی و طرح جدیدی متناسب با شرایط کنونی به این شورا ارائه کنند تا پیگیری و هماهنگی لازم با دستگاه‌های مسئول صورت گیرد.

حجت‌الاسلام نواب افزود: در نشست‌های تخصصی به نظرات کارشناسان وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا توجه و پاسخگویی به نیاز معنوی مردم نیز مدنظر قرار گیرد.

در این جلسه حجت الاسلام صحبت الله رحمانی معاون عتبات سازمان حج و زیارت از روند اعزام‌ها به سوریه و عراق در سال گذشته گزارشی ارائه کرد و با بیان نقش شرکت شمسا در اعزام زائران به اعتاب مقدسه گفت: سازمان حج و زیارت برای ایجاد تحول در اعزام زائران و بروز رسانی در فعالیت‌ها و برنامه‌های شمسا که بازوی اجرایی دراعزام ها محسوب می‌شود، بررسی راهکارهای مختلف در کارگروه های تخصصی را در برنامه خود قرار داده است.

دراین جلسه، همچنین محمدحسین خوشنویس و محمد آزاد معاونین توسعه مدیریت و منابع بعثه و سازمان حج و زیارت از سامانه نظام پیشنهادها که اخیراً در بعثه راه‌اندازی شده است و همچنین اقدامات انجام شده برای ساخت یادمان شهدای مکه و منا در محوطه سازمان حج جداگانه گزارش دادند و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بر لزوم انعکاس پیشنهادهای ارائه شده به واحدهای مربوطه و توجه به نظرات کارشناسان معماری و فنی در طراحی و اجرای سازه مورد نظر تاکید کرد.

انتهای پیام/ ۲۴۱