برخی از نمایندگان مجلس انتظارات مردم را بالا می‌برند/ لغو جلسه سران قوا را مجلس خبر دادبه گزارش گروه اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت اظهار داشت: اساس موضوعات مهم که مربوط به سران قوا می‌شود در چهار جلسه، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، شورای عالی امنیت ملی و یا در جلسه شورای عالی اقتصادی بحث و بررسی می‌شود. جلسات این چهار شورا مرتب برگزار می‌شود و از باب تفاهم و همدلی جلساتی بین سه رئیس برگزار می‌شود.

وی افزود: این اولین باری نیست که اینگونه جلسات به دلیل بروز مشکلی برای یکی از روسا آن هم با هماهنگی به تاخیر افتاده است، در گذشته هم چنین اتفاقی صورت گرفته، اما خبری مطرح نشده است. نمی‌دانم چرا این‌طور شده که یک جلسه حالا به هر دلیلی برگزار نشده است، آن هم بر اساس دستورالعملی که ابلاغ شد؛ اما این موضوع ابتدا از طرف خود مجلس اطلاع‌رسانی شد.

واعظی در ادامه در رابطه با لغو جلسه سران قوا خاطرنشان کرد: موضوعات مهمی که مربوط به مردم می‌شود در شورای عالی امنیت ملی و شورای هماهنگی اقتصادی بررسی می‌شود که همه سران قوا در آن حضور دارند و همچنین در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم بررسی می‌شود. سران قوا هم جلسات سه نفره دارند که برخی مواقع پیش می‌آید که به دلیل کاری که برای یکی از سران قوا پیش می‌آید این جلسه لغو می‌شود و خبرش هم منتشر نمی‌شود، ولی الان نمی‌دانم چرا این طور شده است.

وی ادامه داد: جلسه اخیر به دلیل پروتکل‌های بهداشتی لغو شد، از این جلساتی که اخیرا لغو شده زیاد اتفاق می‌افتد.

رئیس دفتر رئیس‌ جمهور با بیان اینکه اتفاقات عجیبی در حال رخ دادن است، گفت: در مجالس قبلی دو یا سه نفر بودند که از الفاظ نامناسب استفاده کرده و تند بودند، ولی در مجلس اخیرا تعداد آنها بیشتر شده است و این نوع ادبیات موجب تفرقه می‌شود. تا زمان انتخابات خیلی مانده اما برخی به اسم رسیدگی به مشکلات مردم سفر کرده و حرف‌های تبلیغاتی می‌زنند و انتظارات مردم را بالا می‌برند. در حالی که برای حل مشکلات مردم نباید شعار و تبلیغات انجام شود.

واعظی گفت: خود اینها در گذشته مسئولیت داشتند و حامی دولتی بودند که هیچکدام از این کارها را انجام نداد. امروز لوایح زیادی در مجلس باقی مانده اما نمایندگان به دنبال طرح‌های جدید دیگر هستند.

رئیس دفتر رئیس‌ جمهور در رابطه با آخرین اقدامات دولت در خصوص مناقشه قره‌باغ بیان کرد: این موضوع از طریق جنگ حل نمی‌شود، باید تمامیت ارضی کشورها به رسمیت شناخته شود و اشغال پایان یابد. رئیس جمهور در این زمینه روشن با مقامات آذربایجان و ارمنستان صحبت کرده است و امروز هم قرار شده با پوتین در این زمینه صحبت کند.

واعظی همچنین در خصوص نحوه‌ اجرای اجباری شدن ماسک خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک در تهران به ۵۰ درصد و برخی شهرها به ۴۰ درصد رسیده است. تلاش ما از ابتدا اقدام مردم بود اما برخی می‌گویند پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنیم چون نمی‌ترسیم به همین دلیل برخی جریمه‌ها مطرح شد که اول این طرح را در تهران اجرا می‌کنیم و بنا نداریم آن را در کل کشور پیاده سازی کنیم.

وی ادامه داد: البته صحبت‌هایی که در مورد مبالغ جریمه مطرح می‌شود درست نیست. جریمه شامل این می‌شود که به افرادی که ماسک نمی‌زنند خدمات دولتی و غیردولتی داده نشود و جریمه‌هایی مشخص شود که میزان آن در حال بررسی است.

رئیس دفتر رئیس‌ جمهور در رابطه با برخی ناآرامی‌ها در کشور به دلیل جنگ آذربایجان و ارمنستان، گفت: برخی در خارج از کشور تلاش می‌کنند که با استفاده از موضوع جنگ اخیر در داخل بین ارامنه و آذری‌ها اختلاف ایجاد کنند. فیلم‌هایی هم در این زمینه منتشر شده که پس از بررسی معلوم شد متعلق به ایران نیست.

واعظی در پایان در خصوص موضع دولت در مورد برنامه شورای شهر برای افزایش قیمت بلیت وسایل حمل و نقل عمومی اضافه کرد: ما با افزایش قیمت‌ها مخالف هستیم و در شورای اقتصادی دولت تلاش می‌کنیم که قیمت‌ها را پایین بیاوریم. همه بخش‌ها هم باید مراقب افزایش قیمت‌ها باشند. در این زمینه شورای شهر سازوکار خود را دارد ولی ما در دولت معتقد هستیم تا گشایشی برای مردم ایجاد نشده است، نباید دنبال افزایش قیمت‌ها بود بلکه باید قیمت‌ها را حفظ کرد.

انتهای پیام/ ۱۵۱