برخورد جدی ناجا با محتکران کالا‌های بهداشتی/ راه‌اندازی قرارگاه مقابله با قاچاق در حوزه بهداشتیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «قاسم رضایی» جانشین فرمانده ناجا با حضور در استان البرز در جمع خبرنگاران، با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر همدلی مومنانه و پیشقدم بودن ناجا در این طرح، اظهار داشت: مقابله با کسانی که امنیت جانی مردم را به خطر انداخته و به احتکار و قاچاق اقلام به خصوص کالا‌های بهداشتی در استان‌ها و مرز‌ها می‌پردازند را در دستور کار قرار داده‌ایم.

این مقام عالی‌رتبه انتظامی با بیان اینکه قرارگاه مقابله با قاچاق به ویژه در حوزه بهداشتی در نیروی انتظامی راه اندازی شده است، گفت: البته احتکار و قاچاق کالا به خصوص در حوزه‌های بهداشتی، در روز‌های اول بیشتر بود، اما با اطلاع‌رسانی به‌موقع مردم و اقدام سریع نیروی انتظامی و قوه قضاییه کاهش یافته است.

سردار رضایی ادامه داد: حفظ سلامت جامعه در اولویت ما است و به همین منظور پلیس امنیت اقتصادی وارد عمل شده و سیستم بهداشت در استان‌ها نیز به صورت جدی فعال است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رعایت عفاف و حجاب به عنوان مطالبه جدی شهروندان اشاره کرد و گفت: مردم از بدحجابی و پوشش عده اندکی، آزرده‌خاطر هستند و این مطالبه‌ای است که از تمام دستگاه‌ها دارند، گلایه برخی نیز این است که چرا تمام دستگاه‌های مرتبط وظایف‌شان را در این رابطه انجام نمی‌دهند که البته مطالبه به حقی است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از اجرای طرح «ناظر یک و ۲» برای مقابله با بدحجابی خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح ناظر یک، مربوط به عدم رعایت حجاب در خودرو‌هاست که در این طرح برای بار اول پیامک‌هایی به گوشی تلفن همراه فرد ارسال و در بار دوم احضار و تعهد کتبی و در بار سوم نیز در قانون تعریف‌هایی صورت گرفته است.

سردار رضایی ادامه داد: طرح ناظر ۲ مربوط به اماکنی از جمله فروشگاه‌هاست که در این طرح نیز نیروی انتظامی با حمایت شهروندان برنامه‌هایی را در دستور کار دارد.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش جرایم در استان البرز اشاره و بیان کرد: در سه ماه و نیم گذشته، حدود هفت تن مواد مخدر در این استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در حوزه کشف سرقت و دستگیری سارقان نیز اقدامات خوبی صورت گرفته که کاهش محسوس جرایم، نتیجه مدیریت خوب فرماندهی انتظامی استان البرز و همکاری و مشارکت مردم فهیم آن است.

جانشین فرمانده ناجا مشکل زیرساخت‌ها به خصوص در تردد‌های جاده‌ای را یکی از مهم‌ترین مشکلات این استان عنوان و خاطرنشان کرد: امیدواریم با اقدامات صورت گرفته و فعالیت‌های پیش روی، شاهد توسعه هرچه بیشتر در بخش راه‌های استان البرز باشیم.

انتهای پیام/ ۲۰۰