بخشی باید بداند با کسب مدال طلای آسیا کار سخت او تازه آغاز شده است و رقبا با آنالیز او به دنبال متوقف کردنش خواهند بود. 

به گزارش سایت بسیج پرس، بیست و سومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا در حالی برای تکواندو ایران به پایان رسید که تنها مدال طلای ما در این رویداد توسط امیر محمد بخشی رقم خورد. بخشی که برخلاف ۵ بازیکن دیگر تیم ملی برای اولین بار حضور در رویداد قهرمانی آسیا را تجربه می‌کرد، به خوبی نشان داد تمام ظرفیت های لازم برای تبدیل به یکی از قهرمانان بزرگ تکواندو ایران را دارد.
بخشی کار خود برای کسب مدال طلای آسیا را از ایران و با برتری در رقابت‌های انتخابی داخلی مقابل رقبای قدرتمندی همچون میرهاشم حسینی و ابوالفضل یعقوبی آغاز کرد. فریبرز عسکری نیز با توجه به اینکه ملاک را برای حضور در تیم ملی، رقابت‌های انتخابی قرارداده بود به بخشی اعتماد کرد تا این جوان تکواندو ایران در هوشیمینه ظرفیت‌ و پتانسیل بالای تکواندو ایران را نشان بدهد.

نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم ایران در مسابقات قهرمانی آسیا برای کسب نشان زرین طلا در ۵ ماسبقه به میدان رفت و تمام رقبای خود را با اختلاف بالا شکست داد. بخشی سه حریف ابتدایی خود از کشورهای هنگ‌کنگ، مالزی و قزاقستان را با بیش از ۲۰ اختلاف امتیاز شکست داد. در ادامه و در مرحله نیمه‌نهایی او با برتری نزدیک مقابل یو چن هوآنگ از چین تایپه کار بزرگی انجام داد. حریف بخشی نایب قهرمان جهان ۲۰۱۷، نایب قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و قهرمان المپیک نوجوانان ۲۰۱۴ بود اما بخشی بدون هیچ ترسی فقط برای پیروزی و نشان دادن توانایی‌های خود به شیاپچانگ رفت و در نهایت نیز به پیروزی رسید.
در دیدار نهایی نیز او مقابل سئوک بای کیم کره‌ای با اقتدار و با اختلاف ۱۷ امتیاز به برتری دست یافت تا نخستین مدال طلای آسیایی خود را دشت کند. کیم کره‌ای در حالی مقهور توانایی بخشی شد که قهرمان دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمان نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۴ بود.

بخشی با پایان این مسابقات نوید یک وزن دوم المپیکی دیگر را برای تکواندو ایران داد تا کادرفنی تیم ملی در کنار میرهاشم حسینی و ابوالفضل یعقوبی یک جوان تازه نفس دیگر را نیز داشته باشد. بخشی نیز باید بداند با کسب مدال طلای آسیا کار سخت او تازه آغاز شده است و رقبا با آنالیز او به دنبال متوقف کردنش خواهند بود. او باید برای تداوم پیشرفت بدور از هیچ حاشیه‌ای فقط و فقط تحت نظر کادرفنی به فعالیت‌های خود ادامه بدهد تا بتواند شانس خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی و کسب مدال طلای این مسابقات برای حضور در رنکینگ المپیک امتحان کند.
در هوشیمینه باز هم ثابت شد که چرخه بازیکن سازی تکواندو ایران هیچگاه از حرکت باز نخواهد ایستاد و بخشی آخرین دستاورد این چرخه برای موفقیت در دنیای تکواندو است.

منبع:هواداران تکواندو

دسته بندی: رزمی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>