[ad_1]

باید دستاوردهای و خدمات شهید «سلیمانی» به جامعه معرفی گرددبه گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از شیراز، سردار سرتیپ پاسدار «لطف‌الله یدالهی» رییس نهاد نمایندگی ولی ‌فقیه در فارس امروز  در نشست ستاد اولین سالگرد بزرگداشت سردار شهید سلیمانی استان فارس با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی دستاورد‌های بسیار ارزشمندی برای انقلاب اسلامی داشت، اظهار داشت: باید دستاورد‌های دیگر نیز شناسایی و برای جامعه معرفی شود.

وی گفت: از شهید سلیمانی می‌توان به عنوان یک الگو و یک روش نام برد چراکه این شهید مظلوم بود و کسی تا زمانی که مظلوم نباشد جاذبه پیدا نمی‌کند همانند امام حسین که در کربلا مظلوم واقع شد.

سردار یدالهی تصریح کرد: در حوزه‌های مختلف در جامعه از جمله اقتصادی، عمرانی، سیاسی، فرهنگی و … اگر نگاهی داشته باشیم می‌بینیم مکتب شهید سلیمانی در آن آشکار است.

رییس نهاد مقام معظم رهبری در فارس با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در خارج از مرز‌ها نیز دستاورد‌های بسیاری برای انقلاب اسلامی و جهان اسلام به وجود آورد تصریح کرد: از جمله این دستاورد‌ها را می‌توان در جبهه فلسطین، یمن، عراق، سوریه و سایر کشور‌های جبهه مقاومت و اسلامی مشاهده کرد.

وی افزود: شهید سلیمانی وابسته به هیچ جناحی نبود بلکه ذوب در ولایت بود و همین خصلت شهید سلیمانی بود که او را سردار دل‌ها کرد.

یدالهی گفت: نباید طوری وانمود کنیم برای جامعه و جوانان که شهید سلیمانی دست نیافتنی است نباید چنین باشد چراکه هم اکنون جوانان بسیاری هستند که بهتر از جوانان اوایل انقلاب و دفاع مقدس هستند و می‌توانند در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کنند باید کاری کنیم که شهید سلیمانی که داشته‌های آن متعلق به اسلام، رهبری و انقلاب است الگوی واقعی برای نسل جوان شود.

در ادامه این جلسه نیز سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس و دبیر ستاد بزرگداشت ستاد اولین سالگرد شهید سلیمانی فارس نیز گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در راستای پاسداشت این شهید در استان فارس پرداخت و گفت: بعد از انقلاب اولین جلسه ستاد بزرگداشتی است که در محضر مقام معظم رهبری تشکیل می‌شود و این نشانگر جایگاه این شهید والامقام است.

سرهنگ کوشکی تصریح کرد: برنامه‌های پیش بینی شده در بزرگداشت اولین سالگرد سردار شهید سلیمانی در سطح استان فارس شامل تبلیغات محیطی در سطح استان، برگزاری مسابقه دلنوشته، برنامه ویژه رادیویی و تلویزیونی در صدا و سیمای فارس، ویژه برنامه بزرگداشت شهید در حرم مطهر شاهچراغ (ع) با سخنرانی همرزم شهید، تهیه محتوا و انتشار در فضای مجازی، چاپ و انتشار کتاب، تهیه مصاحبه با همرزمان شهید در استان فارس، فراخوان جمع آوری خاطرات همرزمان شهید در استان فارس که مدافعین حرم بودند و دیگر برنامه‌ها که توسط ادارات و سازمان‌ها برنامه ریزی شده است.

وی افزود: جلسه‌ای نیز با حضور نماینده محترم، ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز و مسئولین ارشد استان هفته آینده تشکیل برنامه‌های ستاد نهایی و ابلاغ خواهد شد.

در این جلسه اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات خود در خصوص بزرگداشت اولین سالگرد شهید سلیمانی پرداختند.

انتهای پیام/

[ad_2]