اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت دفاع از نمایشگاه توانمندی ها ی دستاوردهای دفاعی بازدید و در جریان آخرین پیشرفت های صنعت دفاعی کشور قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نشست مشترک با کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان ظرفیت های عظیم صنعت دفاعی  در حوزه های رزم زمینی، هوایی، دریایی، هوافضا، الکترونیک، موشکی و سایبری و … اظهار داشت: فناوری ها، محصولات و سرمایه های انسانی مجموعه دفاعی «ذخیره راهبردی کشور» است و این سازمان علاوه بر نیروهای مسلح مقتدر ایران اسلامی در ارائه خدمت به سایر بخش های کشور و بخش خصوصی، بنا به درخواست از آمادگی کامل برخوردار است.

وزیر دفاع بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های وزارت دفاع را حایز اهمیت برشمرد و گفت: شناخت زوایا، ابعاد و توانمندی وزارت دفاع برای مجلس یازدهم  شورای اسلامی میتواند گام مهی در تعامل دو جانبه و استفاده از سرریز دانش دفاعی برای کمک به صنایع کشور و مجموعه های غیر دفاعی مهم کشور قلمداد شود.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه امروز به حول قوه الهی با کمک های دولت وحمایت های مجلس شورای اسلامی و همچنین هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب به خود اتکایی، خود کفایی و خود باوری در بدنه صنعت دفاعی دست یافته ایم افزود: تکیه و پافشاری دشمن بر ادامه تحریم ها ی ظالمانه  به جهت آمادگی از توان صادرات ایران اسلامی  است چرا که وزارت دفاع برای پیشبرد اهداف عالی دفاعی مرزهای دانش و فناوری را در نوردیده و نیازی در به واردات و نگاه به دست بیگانگان ندارد.

وزیر دفاع با بیان اینکه  صنعت دفاعی یک صنعت پیشرو، پیش رونده و پیش برنده است گفت: آماده هستیم تا در راستای اقدامات ملی مانند برنامه های فضایی و سایر بخش های مورد نظر مجلس شورای اسلامی ودولت و کمک به بخش خصوصی مشارکت داشته باشیم.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه به سبب قرارگیری ایران اسلامی در یک منطقه استراتژیک و نقش آفرینی بازیگران متعدد ی دراین خطه از دنیا، در وضعیت و شرایط خاصی  هستیم تصریح کرد: ما نیازمند ارتقای دائم توان دفاعی و بازدارندگی بومی خود هستیم و برای نیل به اهداف عالی سیاست های راهبردی خود نیازمند بودجه مستقل تحقیقاتی هستیم که امیدواریم مجلس یازدهم همچون گذشته به این مهم اهتمام ویژه داشته باشد.

عزت اله اکبری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه مجلس یازدهم تمام تلاش خود را برای استفاده از ظرفیت و تعامل با وزارت دفاع به کار خواهد بست گفت: وزارت دفاع یک مجموعه توانمند و با دارای پتانسیل بسیار است که می تواند در عرصه های مختلف نقش آفرینی ویژه ای داشته باشد.

گفتنی است در پایان این نشست امیر سرتیپ حاتمی با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به ایران اسلامی و تجلیل از صبوری و راد مردی این اسوه های ایثار و مقاومت از دکتر حجت اله فیروزی نماینده آزاده سرافراز۸ سال دفاع مقدس و نماینده مجلس یازدهم شورای اسلامی با اهدا لوح، تقدیر کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا