بازدید «احمد امیرآبادی» از بوستان و یادمان شهدای گمنام شهر قنواتبه گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از بسیج پرس پرس به نقل از دفاع پرس از قم، «احمد امیرآبادی فراهانی» عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف قم در مجلس، از بوستان در حال تکمیل شهدای گمنام شهر قنوات بازدید و به مزار مطهر دو شهید گمنام این بوستان ادای احترام کرد.

همچنین ادای احترام به قبور مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس در گلزار شهدای آستان امامزادگان طیب و طاهر (ع)، دیدار با مادر بزرگوار شهید محمدحسین حسین زاده و همچنین دیدار با جانباز سرافراز عباس جوشقانی نژاد در روستای حاجی آباد، بخش‌های دیگری از حضور امیرآبادی رییس فراکسیون ایثارگران مجلس بود.

در این برنامه‌ها حجت الاسلام حسن هنرمند مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم، دبیر مجمع نمایندگان قم در مجلس، بخشدار بخش مرکزی، شهردار و اعضای شورای اسلامی، فرمانده انتظامی، جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و پیشکسوتان دفاع مقدس و معتمدین قنوات و بسیجیان حوزه شهید جلالی نیز حضور داشتند.

بوستان شهدای گمنام قنوات به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر احداث شده و تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و به زودی به بهره برداری می‌رسد.

دو شهید گمنام بوستان مذکور، ۲۱ و ۱۸ ساله مربوط به عملیات خیبر در جزیره مجنون در سال ۶۳ و عملیات ایذایی در والفجر ۸ در منطقه ام الرصاص بودند که نهم مرداد سال ۹۵ همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) طی مراسم باشکوهی در شهر قنوات تشییع و به خاک سپرده شدند.

در بین شهر‌های جعفریه، سلفچگان، دستجرد، قنوات و کهک قم که هر یک دارای مزار دو شهید گمنام هستند، تنها یادمان و بوستان شهر‌های قنوات و کهک احداث و مهیای اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شده است.

انتهای پیام/