در حالی که رسانه‌های یک جریان سیاسی و منتسب به بیت امام تخریب حجت الاسلام رحیمیان را در دستور کار قرار داده‌اند، بازخوانی نامه امام خمینی (ره) برای آنان محل تأمل خواهد بود.

به گزارش بسیج پرس؛ تخریب حجت الاسلام رحیمیان از سوی رسانه‌های یک جریان سیاسی در حالی صورت می‌گیرد که امام خمینی (ره) با پیش بینی چنین روزی در تاریخ سیاسی جمهوری اسلامی، طی نامه‌ای خطاب به ملت ایران، بر تعهد و سلامت و امانت‌داری ایشان شهادت می‌دهند. نامه حضرت امام (ره) به این شرح است:
موضوع: تایید مراتب امانتداری و خدمات آقایان حسن صانعی ، سید هاشم رسولی محلاتی و محمد حسن رحیمیان

مخاطب: ملت ایران

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین ، و الصلوه علی محمد و آله الطاهرین .

انگیزه اینجانب در نوشتن این چند سطر، ادای حق اخوت نسبت به شخصی که ازجمله سابقه دارترین دوستان وفادارم بوده و اکنون نیز می باشد. و چون احتمال قریب می دهم که پس از درگذشت من کسانی که با من نظر بی مهری دارند با بعض دوستان عزیزم بدرفتاری نمایند و مورد تهمت غیر اسلامی – انسانی قرار گیرند احتمال تکلیف دادم که ادای شهادت بنمایم ، و بیشتر کسی که از دوستان من ممکن است مورد هجوم شود برادر و فرزند عزیزم آقای آقا شیخ حسن صانعی – حفظه الله – است که در امور مالی و وجوه شرعیه از دیگران بیشتر دخالت داشته ، و شاید از این ناحیه خدای نخواسته به ایشان تهمتی وارد شود.

لهذا من ، بینی و بین الله شهادت می دهم که از اول زمانی که با من آشنا شده و متصدی امور مالی گردیده اند- چه قبل از ۱۵ خرداد و تبعید من به خارج ، و چه پس از بازگشت ازتبعید، و چه اوقاتی که انفرادی متصدی بودند، و چه پس از آنکه به واسطه زیادی کار وبعض مصالح با شرکت جنابان :

آقای حاج سیدهاشم رسولی و آقای رحیمیان -حفظهماالله تعالی – متصدی شده اند – با کمال صداقت و امانت و صمیمیت بوده و هستند، و دیناری تجاوز و تعدی به وجوه شرعیه ننموده اند، و با تمام همت وجدیت و حسن نیت ، اینجانب را اعانت نموده ، و هرگز چشمداشت مادی نداشته و ندارند و اکنون نیز که با آقایان مذکور به اعانت اینجانب صرف عمر می نمایند، تمام این آقایان امین و صالح وخدمتگزار به اسلام می باشند.

خداوند تعالی اینان و همه خدمتگزاران به اسلام را از شر بدخواهان و منحرفان حفظ فرماید، و توفیق اطاعت از خداوند تبارک تعالی و خدمت به بندگان او مرحمت فرماید.

والسلام علی عبادالله الصالحین .

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۶۱ / ۲۰ صفر ۱۴۰۳

اربعین سید و سرور شهیدان – سلام الله و صلواته علیه و علی اصحابه و اولاده

روح الله الموسوی الخمینی

————————

صحیفه امام جلد: ۱۷ صفحه: ۱۳۱

زمان: ۱۵ آذر ۱۳۶۱ – ۲۰ صفر ۱۴۰۳

منبع:مشرق

دسته بندی: آخرین اخبار, احزاب, سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>