ایمان و اراده پولادین تنها پشتیبان نیروهای ایرانی در دفاع مقدس بود

به گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از ارومیه، اقصی نخشی پور، فرماندار سردشت، روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس در سردشت اظهار داشت: دوران دفاع مقدس تابلوی حماسه‌آفرینی و رشادت‌ زنان و مردان ایران اسلامی در برابر دشمنان این مرز و بوم بود که باید از آموزه های آن در زندگی همه نسل ها بهره برد.

وی گفت: ایران اسلامی برای دفاع از خود و جنگ علیه باطل در مقابل رژیم بعث که تمام کشورهای دنیا در پشت صحنه حامی آن بودند، پشتیبانی جز ایمان و اراده پولادین نداشت.

فرماندار سردشت بیان داشت: دفاع مقدس، جلوه‌گاه پرشکوه‌ترین حماسه ایثارگری و قله بلند پایداری و غیرت ملتی با شرف در سایه رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) است که برای خاک، ناموس و کیان ایران اسلامی جانفشانی کردند.

وی با بیان اینکه هشت سال جنگ تحمیلی تمامی معادلات و محاسبات متعارف در عرصه نظامی و استراتژیک دنیا را بر هم زد، اضافه کرد: هفته دفاع مقدس هفته درس برای ما به ویژه نسل جوان و درس‌آموزی برای دشمنان ماست‌.

معاون هماهنگ کننده سپاه سردشت نیز در این آیین گفت: فرهنگ، سیره و روش زندگی شهیدان همواره در جامعه اسلامی زنده باقی خواهد ماند و امیدواریم به لطف خداوند متعال بتوانیم با تداوم راه شهدا مسوولیت خطیری که برعهده داریم را به خوبی انجام دهیم.

سرهنگ جبار فصاحت اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز کشور بیش از هر چیز مرهون خون‌های پاک و مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس است، دورانی که پیروزی را برای همه مسلمانان و پیروان راستین اسلام ناب بیداری در جهان به همراه داشت و موجب شد حتی یک وجب از خاک ایران به دشمن واگذار نشود.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم از ۷۰ نفر ایثارگر، آزاده و پیشکسوت دوران دفاع مقدس تجلیل شد.

انتهای پیام/