دومین نشست مقامات پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران و ترکیه در آنکارا برگزار شد و طرفین در خصوص مبارزه جدی با قاچاق مواد مخدر توافق کردند.

 به گزارش بسیج پرس، در نشست سردار سرتیپ دوم مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران با ابراهیم حقی سیدی اوغلولاری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری ترکیه، در خصوص گسترش مناسبات و همکاری های مشترک پلیس دو کشور با هدف مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر توافق حاصل شد.
در این دیدار طرفین به مرور روند همکاری های مشترک در ماههای اخیر و بررسی موارد مشترک عملیاتی پرداخته و در خصوص تقویت سطح مراودات میان مقامات پلیس مواد مخدر دو کشور توافق کردند.
ارتقای سطح همکاری های اطلاعاتی و آموزشی پلیس مبارزه با مواد مخدر با هدف ارتقای سطح عملیات شناسایی و دستگیری شبکه های قاچاق مواد مخدر در این نسشت بررسی و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.
ابعاد رو به توسعه تولید مواد مخدر در افغانستان، مبارزه با پولشویی و مساله پیش سازهای شیمیایی مخدر نیز در این دیدار مورد گفت و گو و تبادل نظر طرفین قرار گرفت.
سردار زاهدیان همچنین دیشب در دیدار با محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه ضمن مرور روابط رو به توسعه میان دو کشور، گزراشی از فعالیت مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران و ترکیه ارائه و بر ادامه همکاری ها در این زمینه تاکید کرد.
وی بیان کرد: مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ یکی از اهداف اصولی و سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران است و در این مسیر تاکنون سه هزار و ۷۵۳ نفر از افسران و نیروهای پلیس ایران به درجه رفیع شهادت نائل شده اند.
سفیر کشورمان نیز در این دیدار بیان کرد: موضوع مرز و نظارت و کنترل آن به خصوص در امر مبارزه با قاچاقچیان امری دو جانبه است و بر این اساس امیدواریم که روابط خوب مقامات پلیس دو کشور در جهت ایجاد هماهنگی و کسب موفقیت های جامع توسعه و تعمیق یابد.

 

منبع:ایرنا

دسته بندی: انتخاب سردبیر, بین الملل برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>