«ایران» از محورهای مهم مذاکرات وزرای خارجه انگلیس و آلمانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، وزیر خارجه آلمان امروز (سه‌شنبه) از ملاقات با همتای انگلیسی خود و رایزنی پیرامون مسائل مهم دوجانبه و بین‌المللی از جمله ایران، چین و روسیه خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان که فردا (چهارشنبه) قبل از سفر به لندن و دیدار با «دومینیک راب» همتای انگلیس خود، عازم «یونان» می‌شود، در این‌باره گفت: «مذاکرات چهارشنبه با «راب» متمرکز بر موضوعات بین‌المللی است که با ما انگلیس از نزدیک راجع به آن‌ها تشریک مساعی داریم؛ از جمله مواضع تروئیکای اروپا در قبال ایران، روابط با چین و نحوه مقابله با نفوذ روسیه در اروپا.»

وزیر خارجه آلمان از انگلیس به‌عنوان یک شریک امنیتی مهم خود در عرصه بین‌المللی یاد کرد و گفت که دو کشور در قبال منافع راهبردی با یک زبان واحد سخن می‌گویند. «هایکو ماس» افزود که در سفر به یونان درباره وضعیت پناهندگان با مقامات یونانی گفت‌وگو خواهد کرد.

خاطرنشان می‌شود؛ به‌تازگی سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس)  همسو با آمریکا، پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه کرده‌اند که با ۲۵ رای مثبت در این شورا تصویب شد.

«کاظم غریب‌آبادی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس در واکنش به این اقدام اعلام کرد که اقدام مقتضی و مناسب را در واکنش به این قطعنامه اتخاذ می‌کند و مسئولیت و عواقب آن، بر عهده بانیانش خواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۱۳