[ad_1]

ایجاد شورای ممیزی کتب دفاع مقدس در استان‌ها  امری ضروری‌ است

به گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از خرم آباد، سرهنگ پاسدار «محسن رشیدی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در جلسه شورای نظارت بر تالیف و نشر این اداره کل با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر تلاش برای جلوگیری از تحریف واقعیات دفاع مقدس، اظهار داشت: ایجاد شورای ممیزی کتب و سایر آثار مقاومت و دفاع مقدس در استان‌ها امری ضروری‌ است.

وی با تاکید بر وحدت رویه و همگرایی بین دستگاه‌های فرهنگی و متولیان چاپ و نشر کتاب، افزود: محتوای کتب دفاع مقدس باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند، چراکه همین کتاب‌ها منابع تولید فیلم، مستند، تئاتر، نمایشنامه و … خواهند شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به نقش موثر لرستانی‌ها در موفقیت‌های هشت سال دفاع مقدس افزود: در لرستان سوژه‌های ناب و ارزشمندی برای تولید کتاب‌ها و آثار دفاع مقدسی وجود دارد.

رشیدی با بیان اینکه در استان لرستان ظرفیت‌ها و استعدادهای خوبی در حوزه نویسندگی وجود دارد، تصریح کرد: در راستای  تولید و نشر آثار دفاع مقدسی باید از ظرفیت همه نویسندگان و ناشران علاقمند به این حوزه استفاده کرد.

وی به برگزاری کارگاه‌های نویسندگی و ویراستاری در استان تاکید و متذکر شد: برای تهیه تاریخ شفاهی و ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان می‌توان از ظرفیت گروه‌های جهادی استفاده کرد.

انتهای پیام/  

[ad_2]