انتقام شهید سلیمانی را قطعا از آمریکایی‌ها خواهیم گرفتبه گزارش گروه اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از بسیج پرس پرس به نقل از دفاع پرس، علی اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب اسلامی اظهار داشت: همان طوری که مقام معظم رهبری فرمودند بزرگترین دشمن ایران و کشورهای منطقه آمریکا است و ما باید تکلیف‌مان را با این بزرگترین دشمن ایران و کشورهای منطقه و عراق روشن کنیم.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها در داخل خاک عراق مهمان رسمی دولت و مردم عراق را که شهید بزرگوار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود و میزبان را هم که مرحوم ابومهدی مهندس بود به شهادت رساندند و این بزرگترین جنایت آمریکایی‌ها علیه ایران بعد از انقلاب بود.

ولایتی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از موضوع شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی نمی‌گذرد، افزود: بالاخره انتقام شهادت این سردار بزرگ اسلام و ایران را از آمریکایی‌ها خواهیم گرفت و این قطعی است.

وی در ادامه تاکید کرد: البته طبیعی است که عراق هم از این جنایت نگذرد، چون یک اهانت بزرگ به عراقی‌ها شده و حکومت مستقل و مقتدر عراق مهمان رسمی داشتند که این مهمان رسمی به دست اشغالگران آمریکایی به شهادت رسیده است لذا اولین عکس العمل آن‌ها مصوبه مجلس عراق بود برای اخراج آمریکایی‌ها و اینکه آمریکایی‌ها باید از عراق بروند.

ولایتی تصریح کرد: مردم عراق بر این نظر هستند که ایرانیان در امور داخلی عراق دخالتی ندارند و جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه در امور داخلی هیچ کشوری از جمله عراق دخالت نمی‌کند و این تصمیم خود مردم عراق است.

وی در ادامه با بیان اینکه اخراج آمریکایی‌ها با رأی اکثریت قابل ملاحظه مجلس عراق روبرو شده است، گفت: ان‌شاالله این کار به ثمر می‌رسد البته این توقع ما از مردم و دولت برادر عراق است که پاسخ مهمان کشی و میزبان کشی آمریکایی‌ها را بدهند، چون که هم میزبان ارزشمند بود یعنی مرحوم ابومهدی مهندس و هم فرمانده بسیار مهم و ارزشمند سپهبد قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند و ایشان شخصی ارزنده در تاریخ معاصر و مبارزات ایران است و بدون تردید مردم ایران از خون مرحوم شهید حاج قاسم سلیمانی نمی‌گذرد.

انتهای پیام/۳۴۱