[ad_1]

انتقاد نماینده پارلمان عراق از توافق سنجاربه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «عبدالامیر المیاحی» نماینده فراکسیون الفتح در پارلمان عراق، در گفت‌و‌گویی مدعی توطئه علیه الحشدالشعبی از سوی نخست‌وزیر این کشور با همراهی مسعود بارزانی، رئیس سابق منطقه کردستان عراق شد.

المیاحی به وبگاه المعلومه گفت که این توطئه با حمایت و چراغ سبز سفارت آمریکا در بغداد در حال انجام است تا طی آن الحشد الشعبی تضعیف شده و مناطق آزاد شده از اشغال داعش به نیرو‌های کُرد واگذار شود.

او که به طور مشخص در خصوص توافق «سنجار» سخن می‌گفت، تأکید کرد که الحشد الشعبی تا کنون در برابر توطئه‌های داعش برای تجزیه و اشغال عراق ایستاده است.

این نماینده عراقی، توافق امنیتی سنجار را آغازی برای اجرای این توطئه ذکر کرد و گفت که الکاظمی قصد دارد باقی مناطق مورد اختلاف را نیز در اختیار منطقه کردستان قرار دهد و از این طریق در مسیر تضعیف الحشد الشعبی گام بر دارد.

به موجب توافقنامه امنیتی منطقه «سنجار» (واقع در شمال غرب عراق) که اخیرا بین «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق و منطقه کردستان امضا شد، به نیرو‌های پیشمرگه برای بازگشت به این منطقه در مقابل خروج پ. ک. ک اجازه داده می‌شود که این امر واکنش‌های سیاسی و انتقاد‌هایی را در داخل عراق به دنبال داشته است و بسیاری از کارشناسان این توافق را علیه الحشدالشعبی می‌دانند.

انتهای پیام/

[ad_2]